fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Blízko obce Nedožery – Brezany napadol medveď človeka, muža previezli do nemocnice

Medveď s hmotnosťou asi 180 kilogramov niekoľkokrát pohrýzol 55-ročného muža do pravého ramena a pravého boku.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.3.2023 (SITA.sk) – V okrese Prievidza zaznamenali ďalší útok medveďa na človeka. Ako informovala trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti, medveď zaútočil v katastri obce Nedožery-Brezany na poľovného hospodára pri vysádzaní stromov v Ostrej doline.

Medveď s hmotnosťou asi 180 kilogramov niekoľkokrát pohrýzol 55-ročného muža do pravého ramena a pravého boku. „Zranený muž bol prevezený do nemocnice, našťastie je mimo ohrozenia života,” uviedla polícia.

Doplnila, že v priebehu niekoľkých dní je to už druhé evidované napadnutie človeka medveďom, minulý týždeň zaznamenali útok medveďa pri obci Tužina.

„Polícia už kontaktovala obec Nedožery-Brezany, aby informovala o útoku svojich občanov. Vyrozumený bol aj Zásahový tím pre medveďa hnedého,” dodala polícia.

Viac k témam: Medveď
Zdroj: SITA.sk – Blízko obce Nedožery – Brezany napadol medveď človeka, muža previezli do nemocnice © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií