fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Blog: Keď je ťažké odísť

Máte tip? napíšte nám mailom

V živote to tak chodí. Jedna etapa skončí, aby prišla iná, nová. Etapa s novými ľuďmi, novými miestami a novými skúsenosťami.

Niektorí ľudia však odchodom nevedia čeliť.  Dá sa to vôbec?

Vždy ma objíme nostalgia, keď si spomeniem na všetkých ľudí, s ktorými sa nedokážem stretnúť a pritom možno stačí iba chcieť. Všetko raz musí skončiť. Je to pravidlo, ktoré sa jednoducho oklamať nedá. Alebo žeby len predsa? Môže človek aspoň na chvíľku zabojovať o prítomnosť nejakého človeka, ktorý mu v jeho živote vytvoril domov? Energiou, úsmevom, radosťou zo života. Na takýchto ľudí sa predsa zabudnúť nedá tak prečo by sme mali?

Ak vstúpia do nášho života tí správni ľudia, myslím, že by tam mali ostať. Viem, vtedy je ťažké odísť, ale predsa len odchádzame s pocitom, že sme vlastne ani neodišli.  Sú to myšlienky, ktoré nás vedia spojiť. Spomienky na dlhé rozhovory, spoločné chvíle, bozky či úsmevy. Najlepším liekom na všetko je predsa len čas. Ten dokáže človeku odpovedať na obrovské množstvo otázok. Dokáže pohladiť  a zahojiť aj napriek tomu, že to trvá dlhšie.

Prečítajte si tiež:
Táto Kysučanka je najmladšia spisovateľka na Slovensku. Má len 10 rokov

our_last_goodbye_by_sarina_rose-d9a1fb1

Hoci láska a odchody k sebe veľmi nepatria, veľmi často sa s nimi stretávame.

Dnes sa mi zdá, že si všetko príliš zjednodušujeme. Keď niečo nezískame hneď, tak to už neskôr nechceme vôbec. Tak je to aj so vzťahmi. Sú rýchlejšie, všetko čo máme ponúkneme hneď, nech si ten človek dobre rozmyslí, či nás chce alebo nie. A potom odídeme. Lebo musíme. Nebolo to vôbec to pravé. Musíme si plniť sny a nemôžeme vziať dotyčného, aby to s nami aspoň na diaľku prežíval. To by predsa nemalo význam.

Tak na chvíľu zastav. Vypni mobil, ignoruj sociálne siete a zamysli sa nad svojím životom. Prečo stále utekáš pred tým, čo sa deje teraz? Myslíš, že potom príde niečo ,,dokonalejšie“? Prečo nezabojuješ? Nevysvetlíš? Nesľúbiš a neodpustíš?

Niekedy však odísť musíme, pretože sme chceli už dávno predtým, než do nášho života vstúpil niekto, kto mu dal na chvíľku zmysel. Vtedy lúčenie bolí. Ale vždy môžeme odchádzať s nádejou, že sa stretneme ešte v silnejšom objatí. Koniec koncov, čo má prísť, to príde.

Prečítajte si tiež:
Ako využiť pekné jesenné dni? Inšpirujte sa týmito možnosťami!

Foto: www.google.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií