fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Blog: Recept na lepšie vzťahy

Máte tip? napíšte nám mailom

V poslednej dobe si všímam, akými životmi to vlastne žijeme. Čo najďalej od všetkých prezentujúc samých seba, že je nám takto lepšie. S pohádanými rodičmi, s rozbitými vzťahmi, s priateľmi a nevraživosťou medzi spolubývajúcimi, kolegami. Bez zbytočných úsmevov, milých slov či pomoci hocikomu na ulici, koho stretneme.

Kam toto môže viesť?

Niekedy je ťažké povedať, kde sa stala chyba. Či si rodič plní svoje sny v našom mene a ,,núti“ nás robiť to, čo on kedysi nemohol. Potom však najčastejšou reakciou býva útek od povinností, od zodpovednosti, od rodičov. V živote je naozaj dôležité byť sám sebou.

Vedci všetkých krajín, psychológovia na problémy medzi vzťahmi, medzi spoločnosťou, považujú za najdôležitejší prvok v úspešnom vzťahu ľudí práve komunikáciu. Vznikne problém – a je naozaj dobré, že vznikol, pretože človek si musí vyjadriť svoj názor, avšak, musí si ho vyjadriť v súlade s rešpektovaním opačného názoru. Výsledkom tejto komunikácie je kompromis. Jedna aj druhá strana ustúpi a dovolí ,,kúsok“ z názoru toho druhého presadiť. To vedie k spoločnému dobru.

Prečítajte si tiež:
Patrick Kilonzo Mwuala je hrdina. Každý deň totiž jazdí do púšte, aby zvieratám zabezpečil prísun vodu

To dobro predstavuje spokojnosť. Žiadne buchnutie dverí, žiadne zbytočné hádky a už vonkoncom žiadne prvoplánové tvrdohlavé úteky od všetkých ďaleko preč. Zlom sa nevyrieši nič, pretože nastane ešte väčšie.

Angry twenty something couple yelling at each other

Niekedy je však ťažké byť s každým za dobré.

Hlavne, ak nám niektorí ľudia ubližujú alebo nám jednoducho prekáža ich spoločnosť , ich zlé správanie. Možno vtedy je dobré ,,odísť“ zo života tých ľudí, pretože to nevedie k ničomu dobrému.

No obráťme stranu. Čo keď sme práve my, tí , ktorí ubližujú? Ktorí nie sú ochotní ustúpiť, pomôcť? Tí ktorí sú neustále zatrpknutí a v nikom a v ničom nevidia nič dobré? Svet nás zradil, ľudia sklamali a akosi sa to s nami vlečie životom.

Vtedy je potrebné si uvedomiť, že sme tu so špeciálneho dôvodu. Stačí sa len na chvíľku zamyslieť, prehodnotiť život, znovu na sebe nájsť niečo dobré, najmä svoj talent a hlavne začať žiť.

Foto: www.flickr.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií