fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

FOTO: Ľudské telo ako plátno. Pozrite si výtvarné diela na nahých modeloch

Máte tip? napíšte nám mailom

Cez víkend sa v hlavnom meste konal už piaty ročník charitatívneho podujatia BODY ART SHOW. Téma Cesta časom nás previedla najvýznamnejšími historickými udalosťami našich dejín a nepochybne v sebe niesla určité posolstvo. 

Zabudnite na nezáživnú a monotónnu prehliadku či statickú výstavu. Body Art Show vás vtiahne do emóciami nabitého a strhujúceho príbehu, ktorého aktérmi sú modeli a modelky odetí do pestrých farieb. Nepredstavujte si však len pekné telá bez duše.

Keďže predvádzajúci sú s kostýmom naozaj zžití, dokonale sa vedia vcítiť do kože postavy, ktorú hrajú a predvedú vám tak jedinečný, autentický a bezprostredný herecký výkon. Na okamih doslova zabúdajú, kým skutočne sú a žijú len postavou, ktorá zdobí ich nahé telo. Vy tak máte pocit, že ste sa preniesli v čase a ocitli vo svete fantázie.

body art show 2018
Zdroj: Kristína Krupová

Body Art Show je jedinečná prehliadka umenia maľovania na telo, ktorá zostala v našom regióne zatiaľ neprekonaná. Napriek tomu, že body painting predstavuje umenie vysokého kalibru, Slováci mu zatiaľ na chuť veľmi prísť nedokážu.

Práve preto sa prezidentka Body Painterov Slovenska a majsterka v maľovaní na telo Marta Gejdošová rozhodla každoročne priniesť širokej verejnosti kultúrny zážitok, ktorý u nás nemá konkurenciu.

Prečítajte si tiež:
Venom je kinohitom po celom svete. Valcuje aj slovenské kiná
Zdroj: Kristína Krupová
Zdroj: Kristína Krupová

Tento rok sa vďaka štrnástim špičkovým body painterom zo Slovenska, Česka a Rakúska takmer 30 modelov premenilo na jedinečné a neopakovateľné chodiace umelecké diela. V porovnaní s klasickými umeleckými dielami sú maľby na ľudskej pokožke pominuteľné, avšak o to hodnotnejšie a jedinečnejšie. Každý jeden ťah štetcom, vyšperkovaný detail a farebný odtieň dodá svojim “nositeľom” život. Body painting je oslavou krásy ľudského tela a originálneho umenia.

Dramatický dej ozvláštnili aj skvelí muzikáloví herci Janko Slezák či Martin Kaprálik, na scéne zahviezdila aj Sisa Sklovská a celým podujatím nás sprevádzal talentovaný víťaz X-faktora 2014 Peter Bažík, ktorého fenomenálna hra na husle nenechala chladným ani jedného diváka.

body art show 2018
Zdroj: Kristína Krupová

Cieľom Body Art Show však nie je iba priblížiť čaro maľby na telo, ale najmä podporiť dobrú vec. Charitatívny rozmer podujatia sa naplnil v závere predstavenia krstom bodypainting kalendára Marty Gejdošovej, z ktorého výťažok z predaja je určený pre Ružovú stužku, ktorá podporuje prevenciu rakoviny prsníka.

Na podujatí vystúpila aj jedna z členiek nadácie, ktorej Ružová stužka zachránila život po fyzickej aj psychickej stránke. Krstnou mamou kalendára bola tento rok Andrea Paulyniová, ktorá zároveň v spoločnosti Vlada Voštinára celé podujatie aj moderovala.

Prečítajte si tiež:
Premiéra týždňa alebo americká atrapa? Nedotknuteľní sú v kinách zatiaľ veľkým sklamaním
body art show 2018
Zdroj: Katarína Krupová

Ozvláštnením programu bola fashion show módneho domu LOMBARDI Fashion House, v ktorej sa predviedli známe tváre slovenského showbiznisu, odeté do špičkových a trendy kúskov najvyššej kvality. 

Zaujímavosť na záver! Čerešničkou programu bol mladý pár, ktorý sa zosobášil priamo pred zrakmi divákov. Hoci obecenstvo to bralo ako súčasť programu, v závere sa dozvedelo, že sobáš prebehol právoplatne a pod dozorom notára. Tomu sa hovorí štýl, čo poviete?

Po predstavení nasledovala after party s bohatými bufetovými stolmi, výberovým vínom a zábavným kultúrnym programom, o ktorý sa postaral Peter Bažík, kúzelník Peter Šesták a kapela Jamadan.

Zároveň mali návštevníci jedinečnú možnosť pofotiť sa s pomaľovanými modelmi alebo prehodiť pár slov s osobnosťami slovenského showbiznisu.

body art show 2018
Zdroj: Dominika Bleščáková

Body Art Show hodnotíme ako fenomenálny estetický a kultúrny zážitok, z ktorého dojmy sme spracovávali ešte dlho po skončení a sme neskutočne radi, že sme mohli byť jeho súčasťou. Pokiaľ ste tento ročník nestihli, nezúfajte. Už teraz začínajú organizátori pilne pracovať na téme ďalšieho ročníka a odkazujú, že sa máme skutočne na čo tešiť!

body art show 2018
Zdroj: Kristína Krupová
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií