fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bohuslav sa vyhrážal likvidáciou policajnej operátorke, tiesňové linky zneužíval roky a uskutočnil tisícky volaní

Obvinený má podľa polície pestrú kriminálnu minulosť, pričom v prípade preukázania viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.4.2023 (SITA.sk) – Bratislavská polícia začala 6. apríla trestné stíhanie voči 61-ročnému Bohuslavovi H. za prečin nebezpečného vyhrážania.

Ako informovala polícia, podľa doposiaľ zistených informácií sa 5. apríla o 7:05 vyhrážal fyzickou likvidáciou operátorke operačného strediska Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Volania trvajú od roku 2018

Bohuslav telefonoval na linku 158, hovor prijala operátorka a následne jej začal vulgárne nadávať, vyhrážať sa útokom a zabitím. Polícia o tom informovala na svojej sociálnej sieti.

Muž bol zadržaný v mieste svojho bydliska po predchádzajúcom súhlase prokurátora a bol eskortovaný na príslušné policajné oddelenie na vykonanie ďalších procesných úkonov.

Obvinený má podľa polície pestrú kriminálnu minulosť, pričom v prípade preukázania viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

Polícia vysvetlila, že takéto volania zo strany menovaného trvajú od roku 2018. „Niekoľkokrát denne zneužíval a blokoval tiesňovú linku 112, 150 a 158 bez udania dôvodu. Hovory mali vždy rovnakú legendu, a to vulgárne vynadať operátorom,” spresnila polícia s tým, že za prečin nebezpečného vyhrážania bol 61-ročný Bohuslav právoplatne odsúdený aj v roku 2018.

Prečítajte si tiež:
SaS odmieta Matovičove klamstvá o plánovanom odchode z koalície, ide o snahu prekryť najväčšiu prehru OĽaNO

Odsúdený bol už sedemkrát

Súčasne je podľa informácii polície stíhaný v ďalších dvoch trestných veciach, a to za prečin nebezpečného vyhrážania.

„O pestrej kriminálnej minulosti vypovedá výpis z jeho registra trestov, už bol sedemkrát právoplatne odsúdený za trestné činy, a to ublíženie na zdraví, obmedzovanie osobnej slobody, vydieranie, krádež, útok na verejného činiteľa a nebezpečné vyhrážanie,” doplnila polícia.

Zo súhrnnej informácie z operačného strediska o prijatých telefonických hovoroch na linku 158 od obvineného vyplýva, že v roku 2021 prijala polícia 3 820 hovorov, v roku 2022 prijali viac ako sedem tisíc hovorov a v roku 2023 takmer štyri tisíc.

Dotyčný tak volal na linku a blokoval ju celkovo 14 780-krát.

Viac k témam: Krimi, Tiesňová linka, Vyhrážanie
Zdroj: SITA.sk – Bohuslav sa vyhrážal likvidáciou policajnej operátorke, tiesňové linky zneužíval roky a uskutočnil tisícky volaní © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií