fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Boje o Bachmut ničia armádu aj žoldnierov od Vagnerovcov, Putina však podľa Zelenského nezastaví ani 100-tisíc mŕtvych Rusov

Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že Bachmut zostáva najhorúcejším bodom na celej frontovej línii dlhej viac ako 1300 kilometrov.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že boje o Bachmut v Doneckej oblasti „rozbíjajú“ nielen ruskú armádu, ale aj ruských žoldnierov z Vagnerovej skupiny. Ako však dodal, ruského vodcu Vladimira Putina nezastaví ani 100-tisíc mŕtvych Rusov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zelenskyj vyhlásil, že Bachmut zostáva najhorúcejším bodom na celej frontovej línii dlhej viac ako 1300 kilometrov. „Od mája sa okupanti pokúšajú zlomiť náš Bachmut, ale čas beží a Bachmut už láme nielen ruskú armádu, ale aj ruských žoldnierov, ktorí prišli nahradiť straty okupantov,“ povedal.

„Len sa zamyslite: Rusko už na Ukrajine stratilo takmer 99-tisíc svojich vojakov. Zajtra to bude 100-tisíc mŕtvych okupantov. Prečo? Nikto v Moskve na túto otázku nemá odpoveď. A ani nebude,“ dodal Zelenskyj.

Tvrdí, že Moskva vedie vojnu a plytvá životmi vlastných občanov. „A to len preto, že nejaká skupinka v Kremli si nevie priznať chyby a strašne sa bojí reality. Ale realita hovorí sama za seba,“ skonštatoval ukrajinský prezident.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prečítajte si tiež:
V Moskve sa údajne začalo vojenské zatýkanie, aj doprava v meste je zablokovaná

Taktiež poďakoval ukrajinským bojovníkom, ktorí hrdinsky držia smer na Bachmut, Soledar, Avdijivku, Marjinku, Kremin a celý Donbas. Zdôraznil, že tento región bol pred príchodom Rusov jedným z najsilnejších na Ukrajine a teraz ho Rusko „ničí do základov“. „Ani takouto krutosťou nepriateľ nič nezíska,“ zakončil Zelenskyj.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: boj v Doneckej oblasti, Doneck, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident, Vagnerovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Boje o Bachmut ničia armádu aj žoldnierov od Vagnerovcov, Putina však podľa Zelenského nezastaví ani 100-tisíc mŕtvych Rusov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií