Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Boje v dvoch oblastiach kontaktnej línie na juhu Ukrajiny sa zintenzívnili, na severe sa Rusom nedarí

Ukrajinské sily porazili zložky ruského leteckého pluku, aby získali späť dedinu Staromajorske.

29.7.2023 (SITA.sk) – Za uplynulých 48 hodín sa zintenzívnili boje vo dvoch oblastiach kontaktnej línie na juhu Ukrajiny, hlási britská vojenská rozviedka.

Boje sa sústreďujú pri obci Robotyne južne od mesta Orichiv, čo je v oblasti spadajúcej pod zodpovednosť ruskej 58. kombinovanej armády.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Osemdesiat kilometrov smerom na východ zas ukrajinské sily porazili zložky 247. gardového leteckého útočného pluku ruských výsadkových síl, aby získali späť dedinu Staromajorske. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na najnovšiu správu o vojne na Ukrajine od britského ministerstva obrany.

Britský rezort tiež poznamenal, že ostatné ruské vzdušné útočné sily na severe udržiavajú útočné operácie v Serebrianskom lese západne od mesta Kreminna. Nedosiahli však žiadny významný pokrok.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Boje v dvoch oblastiach kontaktnej línie na juhu Ukrajiny sa zintenzívnili, na severe sa Rusom nedarí © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií