Bolesť a šťastie z partnerkinho pôrodu zachytil na krásnych fotkách

Bolesť a šťastie z partnerkinho pôrodu zachytil na krásnych fotkách

Fotograf zachytil najkrajšie momenty vo svojom živote

Fotograf z Brazílie, Gustavo Gomes, nafotil sériu zaujímavých fotografií. Bolesť a šťastie, strach a nával radostných emócií. Presne toto zobrazujú fotografie – emócie, ktoré prežila jeho partnerka Priscila pri pôrode. Medzitým, ako obaja netrpezlivo čakali, kedy na svet konečne príde malá Violeta, sa Gustavo rozhodol zachytiť každú chvíľku partnerkinho pôrodu. Priscila sa rozhodla pre pôrod doma potom, čo videla dojemný film o pôrode .


“Ja som vždy fotil zaujímavé momenty nášho každodenného života, takže to nebolo niečo úmyselné.”

Priscila

Priscila

Priscila

Podľa Gustava bola Priscila úplne spokojná so všetkým, čo sa pri pôrode odohrávalo, pokiaľ ju stále podporoval pri pôrode.

“Mnoho ľudí by si mohlo myslieť, že rodiť doma môže byť nebezpečné, ale nie je – bol to pokojný a krásny záver tehotenstva. Je to dlhý a únavný proces, a tak stráviť tie hodiny v domácom prostredí veľmi pomohlo. No a samozrejme, spať s Violetou  po našom boku v jej  úplne prvú noc bolo na nezaplatenie.” Povedal fotograf, ktorý opísal pôrod doma ako veľmi intenzívny, napätý, jedinečný a vzrušujúci zážitok.

Priscila

Priscila

Priscilino trápenie trvalo 20 hodín, Gustavo fotografoval prerušovane. “Sú to medzery pri kontrakciách, dobách odpočinku a dlhých teplých sprchách a fotografoval som veľa práve počas týchto medzier,” povedal. “Boli chvíle, keď nebolo nič, čo by som pre ňu  mohol urobiť . Sme veľmi vďační jej dule, ktorá jej pomohla prejsť bolesti ľahšie s masážami. ”

Malá Violeta sa narodila o 07:30 hodine. “Veľmi sme sa triasli od dojatia a ja som sa rozplakal,” povedal Gustavo, ktorý nezachytil presný okamih Violetinho narodenia, pretože, ako povedal, bol príliš nadšený, aby mohol fotografovať.

Priscila

Priscila

Pár dúfa, že fotografie budú zvyšovať povedomie o tom, aký pozitívny môže byť domáci pôrod…

Zdrojbuzzfeed.com  Viac na : instagram.com/gustavominas  gustavominas.com

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Hovoríte si, že šortky niektorých dnešných mužov sú príliš krátke? Preneste sa do 70. rokov, kedy šortky takmer "neboli"
Google+ Linkedin