fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Boli sme tam! Toto sú dôvody, prečo nás očarila Pohoda a prečo tam o rok nemôžeš chýbať

Máte tip? napíšte nám mailom

Redakcia KLOCHER.SK mala tú česť a zúčastnila sa najväčšieho multižánrového festivalu na Slovensku. Pohoda prilákala na trenčianské letisko tisíce ľudí a organizátori hlásali VYPREDANÉ už niekoľko dní pred samotným začiatkom.

Známe slovné spojenie “každému nevyhovieš”, platí aj pre Pohodu. Festival na trenčianskom letisku je festivalom, ktorý má svojich skalných fanúšikov, ale aj odporcov, ktorí ho kritizujú. Za našu redakciu môžeme povedať, že sme tam boli radi a radi prídeme znova!

Absolútna Pohoda sprchy/splach. wc, práčovňa, nabíjačky, wifi, bankomaty

Organizátori festivalu sa komfortne starajú o svojich návštevníkov. Dôkazom je aj luxus, ktorý si viaceré festivaly nemôžu dovoliť.  Ak sú ti nepríjemné toi-toi vécka, môžeš vyskúšať splachovacie záchody. Dobrovoľníci sa starajú o ich čistotu a snažia sa každú chvíľu vymieňať toaletný papier. Karpátska nadácia a EKOPOLIS pripravili pre návštevníkov aj práčovňu, ORANGE nabijačkáreň či wifi-zóny a Slovenská sporiteľňa bankomaty.

(Ne)známa hudba

Mnoho ľudí sa pri pohľade na tohtoročný timeline Pohody nenašlo a headlinerov, ako napríklad PJ Harvey, Gogol Bordello a pod. nepoznalo. Pohodu si o to viac vychutnali a mnohí z areálu odchádzali už so stiahnutými songami, ktoré predtým nepočuli. Pohoda je skvelý festival pre tých, ktorí vyhľadávajú alternatívu k známejším interpretom. Myslíme si však, že také The Prodigy či Parov Stelar a Dávid Koller boli zvučnejšie mená, ktoré prilákali množstvo ľudí pod pódiá.

Pohoda

Diskusie o aktuálnych témach

Pohoda však vôbec nie je iba o hudbe. V krytých pódiách či v stanoch sa mohli návštevníci zapájať do rôznych diskusií na aktuálne témy, ako napríklad súčasná politická situácia, migrantská kríza či extrémizmus. Odporcovia hovoria, že na Pohode je až príliš mnoho politiky, ale našťastie je na Pohode toľko možnosti, ako sa zabaviť, že do stánkoch s aktuálnymi témami nemusíte ani chodiť.

Prečítajte si tiež:
Litovskí policajti sa počas MDŽ poriadne pochlapili. Zastavovali ženy, aby ich obdarovali kvetmi

13528361_748235758651083_1034319785982643894_o

Organizátori mysleli naozaj na všetko a na každého

Na pohode nešlo iba o pohodu účastníkov, ale aj o zabezpečenie ďalších dôležitých vecí, ktoré mnohým ľuďom pomohli. Bezbariérový prístup či bezbariérové wc pomohli vozičkárom a tým, ktorým prišlo nevoľno pomohla improvizovaná nemocnica a stanoviská červeného kríža. V horúčavách ste sa mohli ukryť v tieni, ktorý zabezpečili organizátori na viacerých miestach, napríklad pri stánkoch s občerstvením. Nechýbalo ani stanovisko so stratami a nálezmi a pre vodičov tu bola možnosť vyskúšať si drager ešte predtým, ako sa dostanú na cestu domov. V skratke: Organizátori naozaj mysleli na všetko a postarané bolo zdá sa o každého.

13641294_748238605317465_2855079088171358853_o

Príležitosť pre neziskový sektor

Ako sme už vyššie spomínali, Pohoda nie je len o hudba. Okrem diskusií či atrakcií si svoje stánky na Pohode postavili aj známe občianske združenia či nadácie, pri ktorých ste sa mohli zastaviť a dozvedieť sa niečo viac zo slovenského neziskového sektora.

Nekonečné možnosti pre návštevníka

Možností na Pohode ste mali hneď niekoľko a nebudeme klamať, ak povieme, že si viacerí návštevníci museli “hodiť kockou” a vzdať sa určitej časti programu práve pre program na inom pódiu. Na Pohode sa tancovalo v Nay Stane, učili sa choreografie, zoznamovalo či maľovalo. Festival ponúkol aj literárny stan, roller disko či Silent Disco. Zahrať si si mohol rôzne stolové hry a pre rodiny s deťmi bol pripravený aj optimistan. Na Pohodu sa skrátka človek nudiť neprišiel.

Prečítajte si tiež:
Sám Sebou vydáva nový lyrics singel! Poznáš túto talentovanú kapelu?

Pohoda

Skvelí ľudia a vynikajúca atmosféra

A skúsme teraz trošku osobnejšie. Ako redaktori sme sa snažili o fotoreport z tohto festivalu, a povieme vám, že na festivale sa naozaj stretla úžasná zmes ľudí, ktorí sršali pozitívnou energiou a pomohli, keď bolo treba. Ľudia zborovo tancovali, mávali, spievali a rešpektovali sa navzájom. Bola to proste POHODA!

13613463_748238181984174_985704767525901083_o

Rôznorodý výber nápojov/jedla

Desiatok stánkov s dobrým jedlom a nápojmi. Skvelá káva, jedlo od výmyslu sveta, cez talianské cestoviny, morské plody až po japonské či indické špeciality. Na svoje si prišli aj ľudia, konzumujúci bezlepkovú, vegánsku či vegetariánsku stravu. Na to, že sa v areáli festivalu nachádzalo 30 tisíc ľudí v radoch, na jedlo sa vôbec nečakalo tak dlho.

13603425_748236871984305_2659476727420141407_o

Viac možností na ubytovanie pre návštevníkov

Ak si chcel prespať v areále, mohol si si zaobstarať vlastný stan, čo urobila drvivá väčšina návštevníkov. Na výber si však mal aj zapožičaný stan či mini chatku. Pre návštevníkov bol pripravený aj Fox Village.

13582129_748233988651260_5809860484669662828_o

ĎAKUJEME ZA REDAKCIU

Posledným dôvodom, pre ktorý aj my máme radi Pohodu, je aj to, že sme ako redakcia dostali možnosť urobiť rozhovor s Billym Barmanom a kapelou Saténové ruky, ktoré ti prinesieme už čoskoro.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií