Bombové útoky v Indonézii si vyžiadali najmenej 11 mŕtvych

Bombové útoky v Indonézii si vyžiadali najmenej 11 mŕtvych

Surabaya (ostrov Jáva) 13.mája 2018. Samovražední atentátnici napadli tri kostoly v druhom najväčšom meste Indonézie Surabaya a zabili najmenej 11 ľudí. Asi 40 ďalších osôb bolo zranených pri útokoch, ku ktorým došlo niekoľko minút po sebe. Žiadna teroristická skupina sa  k útokom zatiaľ neprihlásila.


.
zdroj:bbc.com

Jednu z bômb odpálil samovražedný útočník vydávajúci sa na jedného z veriacich, informovala miestna polícia. K prvému útoku došlo okolo 7.30 h miestneho času počas nedeľňajšej omše v rímskokatolíckom kostole sv. Márie, kde prišli o život štyria ľudia vrátane predpokladaného bombového útočníka, povedal novinárom hovorca polície Frans Barung Mangera. Medzi 40 zranenými sú podľa neho aj dvaja policajti, informuje agentúra AP.

Druhý výbuch nastal o niekoľko minút neskôr v protestantskom kostole, kde zabil dvoch ľudí. Ďalšie dve obete na životoch hlásili po explózii v kostole kresťanského letničného hnutia, dodal Mangera s tým, že jeden človek podľahol zraneniam v nemocnici. Televízne zábery zachytávali horiace autá pred jedným z kostolov a policajtov zrejme sa snažiacich zneškodniť niečo, čo vyzeralo ako nevybuchnuté zariadenie, uviedla agentúra DPA.

 

Surabaja, metropola provincie Východná Jáva, je druhým najväčším mestom Indonézie. Podľa indonézskej spravodajskej služby má tamojšie útoky na svedomí pravdepodobne skupina Jemaat Ansharud Daulah (JAD), spojená s džihádistickou skupinou Islamský štát (IS). Vodcu JAD v súčasnosti súdia za útok z roku 2016 z Jakarty.

zdroj:facebook.com

Nové útoky v Indonézii, najväčšej prevažne moslimskej krajine sveta, prišli niekoľko dní po tom, ako tamojšia polícia ukončila násilnosti POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Zemetrasenie na indonézskom ostrove Lombok si vyžiadalo viac ako 140 obetí
Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*