fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bon Jovi otvoril dve reštaurácie pre ľudí v núdzi: Takto platia za jedlo!

Máte tip? napíšte nám mailom

Bon Jovi nie je len dobrý spevák, ale aj dobrý človek. Pred 13 rokmi založil nadáciu pre ľudí v núdzi a pre bezdomovcov.

Aj napriek tomu, že svet praje šikovným ľuďom, ešte stále existujú skupiny ľudí, ktoré trápi veľká bieda a hlad. A práve na nich sa zameral americký spevák Bon Jovi, ktorý je vďaka svojej kariére hudobníka známy po celom svete.

Bon Jovi pomáha

Obľúbený spevák založil pred 13 rokmi nadáciu The Jon Bon Jovi Soul Foundation. Aj napriek tomu, že sa zaoberá mnohými aktivitami, jednou z najznámejších je otvorenie JBJ Soul Kitchen reštaurácií, ktoré ponúkajú ľuďom v núdzi jedlo zadarmo. 

Aj Bon Jovi patrí k známym ľuďom, ktorí sa vedia podeliť a pomôcť ľuďom, ktorí to najviac potrebujú. Prvá reštaurácia bola otvorená v Októbri 2011 v oblasti Red Bank v New Jersey. O päť rokov neskôr už vítala svojich prvých zákazníkov druhá reštaurácia. Nachádza sa v oblasti Toms River, ktorá bola výrazne zasiahnutá hurikánom Sandy v roku 2012.  

Bon Jovi
Reštaurácia ponúka mnoho jedál, za ktoré ľudia nemusia zaplatiť. Zdroj: boredpanda.com

Zaplatiť za jedlo nemusia, no pomoc v kuchyni je vítaná

Hlavnou myšlienkou týchto reštaurácii je poskytnúť jedlo ľuďom, ktorí si ho nemôžu dovoliť kvôli zlej finančnej situácii. Do reštaurácie však môže vstúpiť ktokoľvek. Rozdiel medzi bežnými prevádzkami a reštauráciami, ktoré vytvoril Bon Jovi, je výrazný. Keď si začnete prezerať jedálny lístok, ceny by ste hľadali márne. Ak do reštaurácie prídu ľudia, ktorí majú peniaze, môžu prispieť. Ak sa prídu najesť tí, ktorí na jedlo nemajú, môžu zaplatiť tak, že pomôžu v kuchyni.  

Prečítajte si tiež:
6 nechutných vecí, ktoré o partnerovi zistíte, až keď s ním začnete žiť

Od založenia prvej, a o niekoľko rokov aj druhej reštaurácie, sa v nej navarilo viac ako 100-tisíc jedál. Čísla hovoria aj o tom, že približne polovica zákazníkov za jedlo aj zaplatila. Ostatní síce nezaplatili, ale o to viac pomáhali pri bežnom chode reštaurácie.

Mnoho ľudí, ktorí sa prídu zadarmo najesť, pomáha neskôr v kuchyni. Zdroj: boredpanda.com

Páči sa vám tento nápad? Dajte nám vedieť v komentári!

Zdroj: Boredpanda.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií