Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bonusy pre viacdetné rodiny Poľsku nepomohli, populácia krajiny sa zmenšila najvýraznejšie od roku 2010

Pokles nastal napriek politike bonusov rodinám s viacerými deťmi, ktorú pravicová vláda krajiny začala uplatňovať od roku 2015.

25.7.2023 (SITA.sk) – Počet obyvateľov Poľska sa k záveru júna v porovnaní so situáciou na konci rovnakého mesiaca minulého roka zmenšil o 130-tisíc na menej ako 37,7 milióna. Vyplýva to z predbežných údajov, o ktorých v utorok informoval štatistický úrad krajiny.

Medziročné zmenšenie populácie Poľska k záveru júna bolo najvýraznejšie od roku 2010, v ktorom mala krajina 38,5 milióna obyvateľov.

Pokles nastal napriek politike bonusov rodinám s viacerými deťmi, ktorú pravicová vláda krajiny začala uplatňovať od roku 2015.

V prvom polroku tohto roka bolo v Poľsku na 10-tisíc obyvateľov o 34 úmrtí viac ako pôrodov. Štatistický úrad uviedol, že naďalej rastie počet poľských emigrantov, ktorí sa vracajú do vlasti.

Avšak to zreteľne nestačí na zvrátenie trendu poklesu počtu obyvateľstva.

Viac k témam: Demografia, Počet obyvateľov, Populácia
Zdroj: SITA.sk – Bonusy pre viacdetné rodiny Poľsku nepomohli, populácia krajiny sa zmenšila najvýraznejšie od roku 2010 © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií