fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Borguľa tvrdí, že jeho obvinenie bolo politické rozhodnutie s cieľom zastrašiť ho pred hlasovaním o vydaní Fica do väzby

Poslanec taktiež nerozumie, prečo sa z neho v prípade, kde bol vedený ako poškodený, stal deň pred hlasovaním obvinený.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.1.2023 (Webnoviny.sk) – Nezaradený poslanec Národnej rady SR Martin Borguľa tvrdí, že bolo politickým rozhodnutím obviniť ho, s cieľom zastrašiť ho pred blížiacim sa hlasovaním o vydaní Roberta Fica (Smer-SD) do väzby.

Ako ďalej uviedol na sociálnej sieti, celý čas upozorňoval na to, že ak niekoho uplácal, musí existovať vec, za ktorú dával úplatok.

Borguľa: Nemal som za čo uplácať

Tvrdil som to vyšetrovateľovi nielen ja, ale aj páni prokurátori Daniel Lipšic a Matúš Harbakus. Vyšetrovateľovi bola určená povinnosť nájsť prípad, za ktorý som mal uplácať. Prehľadaná bola prokuratúra, polícia, operatíva a nič sa voči mne nenašlo. Nemal som za čo uplácať a presne v týchto intenciách rozhodol generálny prokurátor SR Maroš Žilinka,” tvrdí Borguľa.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Poslanec taktiež nerozumie, prečo sa z neho v prípade, kde bol vedený ako poškodený, stal deň pred hlasovaním obvinený.

Pol roka ste poškodený, prípad je mesiace uzavretý, zrazu prípad zmení vyšetrovateľa, a som obvinený,” uviedol. Zároveň napísal, že sa k všetkému bližšie verejne vyjadrí po naštudovaní si písomného vyhotovenia rozhodnutia.

Prečítajte si tiež:
Lidl odmieta kruté zaobchádzanie s kaprami

Zrušenie obvinenia paragrafom 363

Generálny prokurátora SR Maroš Žilinka pre viacnásobné porušenie zákona v neprospech obvineného zrušil podľa paragrafu 363 Trestného poriadku obvinenie z podplácania voči nezaradenému poslancovi Martinovi Borguľovi.

Ako informoval na dnešnej tlačovej konferencii, dôvodom je v prvom rade predčasnosť rozhodnutia orgánov činných v trestnom konaní. Podľa Žilinku totiž rozhodli orgány bez toho, aby boli splnené zákonné podmienky na vznesenie obvinenia.

Viac k témam: Generálny prokurátor, Paragraf 363 Trestného poriadku, Poslanec, prijímanie úplatku, Prokurátor, Súdy, Zrušenie obvinení
Zdroj: Webnoviny.sk – Borguľa tvrdí, že jeho obvinenie bolo politické rozhodnutie s cieľom zastrašiť ho pred hlasovaním o vydaní Fica do väzby © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií