fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Boris Filan vydáva novú knihu s názvom Hodina človečiny. Už sa dá aj zakúpiť

Máte tip? napíšte nám mailom

Na pultoch našich kníhkupectiev sa objavila knižná novinka od spisovateľa, textára, dramaturga, scenáristu, moderátora a cestovateľa Borisa Filana Hodina človečiny s podtitulom 33 vybraných filanoviek.

K novej knihe sa vyjadril týmito slovami: „Názov Hodina človečiny má niekoľko významov, jeden z nich odkazuje na skupinu Elán a ich album Hodina slovenčiny. Rovnomenná pesnička má spoločnú tému s úvodom novej knihy. Dotýka sa štúrovcov a ich odkazu ponad čas.“

Povedali mnohí, že vraj pôjdu s nami, a teraz si hudú v kútoch so svrčkami… píše Janko Kráľ v Dume bratislavskej. Práve tento úryvok zakomponoval Filan do textu piesne skupiny s 50-ročnou pôsobnosťou.

O knihe

„Hodina človečiny je pokračovanie série Zabíjačka a iné rozkoše a Po vtákoch. Sú to krátke poviedky, úvahy a fejtóny o tom, čo ma oslovilo, potešilo alebo nahnevalo. Teraz mi v hlave rozkvitli čudné úvahy o Ľudovítovi Štúrovi aj nádherné stretnutia vo vlakoch plných vášní a neuveriteľná história slovenských drotárov. Mnohé príbehy v knihe sú aperitívne a vyvolávajú podobné spomienky. Červené sárí Indiry Gándhíovej a skokanská veža, na ktorej stojí Angela Merkelová. Legendárny nožiar Lasky a nebezpečné lásky môjho syna Mareka. Minule sme sa bavili s Veronou Šikulovou, že najväčšia odmena je, keď človeku skáču myšlienky ako ohnivé blchy. Vtedy je radosť písať tak, aby to pre vás bolo ako prázdniny u starej mamy, zábavné, vzrušujúce a pohodové,” dodal Filan pre TASR.

Prečítajte si tiež:
Nadšenci Pokemon Go sa stále stretávajú aj na východnom Slovensku. Pozri video!
Hodina človečiny, nová kniha Borisa Filana. Zdroj: martinus.sk

Ako mnoho iných kníh, aj Hodina človečiny je niekomu venovaná. Autor sa rozhodol urobiť toto gesto pre svoju mamu: „Mame som knihu venoval preto, lebo každá mama si dáku knihu zaslúži. Moja mama sa v knihe vyskytuje v hlavnej úlohe v poviedke Stretnutie s básnikom. A náhodou v ten deň, keď kniha vychádza, bude mať narodeniny.”

Zdroj: ticketportal.sk

Aj keď si už knižku veselo môžeme kúpiť, jej krst sa ešte len chystá. Bude sa konať 11. júna 2018 v Prešove v rámci Pálenice Borisa Filana, relácie vysielanej vo verejnoprávnom Rádiu Slovensko. Hosťom bude jeho syn Oliver Filan a lístky sa ešte stále dajú zakúpiť na ticketportal.sk. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií