fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Boris Johnson: Čo mu odkázali Kate Middleton a princ William?

Boris Johnson bol pozitívne testovaný na koronavírus a jeho zdravotný stav sa zhoršuje. Kate Middleton a princ William sa rozhodli nechať mu odkaz.

Máte tip? napíšte nám mailom
Boris Johnson má koronavírus! Správa, ktorá pred viac ako týždňom šokovala nielen Veľkú Britániu, ale aj celý svet. A zdravotný stav britského premiéra, ktorého zasiahol Covid-19, už niekoľko dní vyvoláva vážne obavy. A podporné správy od známych politikov a ľudí prichádzajú jedna po druhej. Nechýba medzi nimi ani Emmanuel Macron či princ William.

Boris Johnson má neuveriteľnú podporu

„Všetka moja podpora patrí Borisovi Johnsonovi, jeho rodine a Britom v tomto ťažkom období. Prajem mu, aby rýchlo prekonal toto utrpenie,” s týmito slovami uverejnenými na Twitteri sa Emmanuel Macron 6. apríla rozhodol vyjadriť svoju podporu Borisovi Johnsonovi. V ten istý deň bol britský premiér, ktorý má diagnostikovaný nový typ koronavírusu, prijatý do nemocnice.
Zdravotný stav a situácia, v ktorej sa premiér ocitol, sa týka aj kráľovskej rodiny. Kráľovná, ktorá v nedeľu večer predniesla doslova historickú reč o súčasnej situácii, je údajne neustále informovaná o zdravotnom stave Borisa Johnsona. A znepokojení sú aj Kate a William.
„Naše myšlienky sú s premiérom a jeho rodinou, ktorí rovnako ako mnohí iní vo Veľkej Británii a na celom svete majú koronavírus. Prajeme mu rýchle zotavenie v týchto ťažkých časoch,” napísal princ William na Twitterovom účte Kensington Palace v utorok 7. apríla.

V Spojenom kráľovstve nie je premiér ani zďaleka ojedinelý prípad s pozitívnym výsledkom na Covid-19. Vo Veľkej Británii je momentálne viac 50 000 nakazených obyvateľov. Našťastie to nie vždy končí smrťou. Koronavírusom bol nakazený aj princ Charles. Ten je dnes už našťastie v poriadku a zdravý.

Prečítajte si tiež:
Chorvátsko otvorilo hranice pre desať krajín vrátane Slovenska

Koronavírus v kráľovskej rodine

Princ Charles a Camilla budú môcť spoločne osláviť svojich 15 rokov manželstva na hrade Birkhall v Škótsku. Doteraz však ani jeden z nich netušil, čo bude. Dlhé 2 týždne boli od seba oddelení, nesmeli sa vidieť, hovoriť spolu, ani sa bozkávať. Budúci kráľ bol totiž umiestnený do karantény po tom, ako bol pozitívne testovaný na koronavírus. Ten sa však u jeho manželky nepotvrdil, a preto skončil princ Charles izolovaný bez svojej lásky.

Budúci kráľ strávil karanténu vo svojom obľúbenom dome. Spolu s Camillou odišli ešte pred niekoľkými týždňami do Škótska, do zámockého domu v Birkhalli. Vybrali si miesto, kde sa princ Charles už od útleho veku cítil ako doma. Tento zámocký dom je vo vlastníctve kráľovskej rodiny od 19. storočia a Birkhall je Charlesovým detským domom. Strávil tu magické chvíle so svojou zbožňovanou starou mamou.

V roku 1952 Elizabeth Bowes-Lyons, matka Alžbety II., premenila tento dom na svoje letné sídlo. Keď v roku 2002 zomrela, panstvo zdedil princ Charles. Bulvárne správy hovoria, že sa na tomto mieste tajne stretával s Camillou. Na tomto mieste dokonca Chales a Camilla prežili pred pätnástimi rokmi svoju svadobnú cestu. Zdá sa, že k tomuto panstvu ich viažu nielen spomienky, ale aj pocit ochrany a bezpečia.

Prečítajte si tiež:
Meghan a Harry: TOTO rozhodnutie im princ Filip nevie odpustiť
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj gala

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií