Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bosna nevydá neprávoplatne odsúdeného expolicajta Kučerku na Slovensko, rovnako tak Kaľavského

Bosnianske súdy právoplatne odmietli žiadosť slovenských justičných orgánov.

12.7.2023 (SITA.sk) – Neprávoplatné odsúdeného bývalého policajta Mariána Kučerku nevydá Bosna a Hercegovina na trestné konanie na Slovensko.

Ako informoval Denník N, bosnianske súdy totiž právoplatne odmietli žiadosť slovenských justičných orgánov.

Rozhodnutie podpísal minister

„Rozhodnutie o odmietnutí jeho vydania 16. júna podpísal aj tamojší minister spravodlivosti Davor Bunoza,“ uviedol denník.

Dôvodom podľa neho je, že niekdajší vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry neprávoplatne odsúdený za prijímanie úplatkov požiadal v krajine o azyl skôr, než Slovensko podalo žiadosť o jeho vydanie.

Nevydali ani Kaľavského

„Obdobná situácia sa stala aj pri ďalšom aktérovi vojny v polícii, bývalom šéfovi operatívcov NAKA Jánovi Kaľavskom, ktorého Bosna takto pred rokom nevydala slovenským orgánom, lebo sa tiež stihol uchádzať o udelenie azylu pred odoslaním žiadosti Slovenska o jeho vydanie,“ pripomenul denník. Doplnil, že obaja expolicajti sú stíhaní pre korupciu a hrozia im vysoké tresty.

Viac k témam: Azyl, expolicajt, Korupcia, Súdy, Trestné stíhanie, Úplatky
Zdroj: SITA.sk – Bosna nevydá neprávoplatne odsúdeného expolicajta Kučerku na Slovensko, rovnako tak Kaľavského © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií