fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bosňan stíhaný pre prípravu vrážd prokurátorov Žilinku, Lipšica a Šufliarskeho žiada o prepustenie z väzby

Na pojednávaní Špecializovaného trestného súdu v Pezinku to oznámila jeho advokátka.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.4.2023 (SITA.sk) – Darko D., ktorý je obžalovaný v kauze prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho, žiada o prepustenie z väzby. Na dnešnom pojednávaní Špecializovaného trestného súdu v Pezinku to oznámila jeho advokátka.

Žiadosť o prepustenie

Dôvodom podľa nej je, že stíhanie obžalovaného bosnianskeho občana je založené na výpovedi svedka Iliju Weissa, ktorý je právoplatne odsúdený za drogovú trestnú činnosť. Podľa obhajkyne však v jeho výpovedi existujú zásadné rozpory.

“Chcem požiadať súd, aby to dôsledne zvážil,” uviedla obhajkyňa s tým, že súdu v tejto súvislosti zašle písomný návrh.

“Rýchle auto bez dokladov”

Podľa orgánov činných v trestnom konaní Weiss pre obžalovaného Darka D. zabezpečoval kradnuté auto, ktoré malo byť použité pri vražde Maroša Žilinku. Svedok vo svojej výpovedi na súde potvrdil stretnutia s obžalovaným.
V kauze vraždy Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov vypočúvajú znalca
„Malo to byť rýchle auto bez dokladov, na ktorom sa dá voľačo spáchať a potom sa dá zlikvidovať,” povedal Weiss. Darko D. mu však podľa jeho slov nekonkretizoval, na čo má auto použiť, pričom on sám si myslel, že pôjde o prepad alebo lúpež.

Prečítajte si tiež:
5. ročník Čerstvých hlavičiek opäť štartuje. Zahlasujte za vašu základnú či materskú školu už dnes

Obvinenia odmieta

Obžalovaný ale podľa svedka povedal, že potom bude „veľké dusno”. Weiss doplnil, že Darko D. mu nakoniec neposkytol za auto sľúbené peniaze, preto ho nezabezpečil. Obžalovaný Darko D. však v reakcii na výpoveď svedka odmietol, že by s ním riešil kúpu auta, vraždu alebo akýkoľvek spoločný biznis.

Ďalší obžalovaný v tejto veci Dušan Kr. bol z väzby prepustený začiatkom tohto roku. V prípade sú stíhaní aj podnikateľ Marian K. a Alena Zs. Tí sú však obaja vo výkone trestu pre odsúdenia v iných trestných veciach.

Viac k témam: Kuciak: Vražda novinára, Príprava vrážd prokurátorov
Zdroj: SITA.sk – Bosňan stíhaný pre prípravu vrážd prokurátorov Žilinku, Lipšica a Šufliarskeho žiada o prepustenie z väzby © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií