fbpx
Pri Bratislave vznikne filmový park, ktorý nemá v Európe obdobu. Investor už skupuje pozemky

Pri Bratislave vznikne filmový park, ktorý nemá v Európe obdobu. Investor už skupuje pozemky

O projekte sa hovorí už od roku 2013, keď spoločnosť Solid Enterprise Group predstavila plány vybudovať pri Jarovciach filmové ateliéry.

Projekt filmových štúdií v Jarovciach pri Bratislave začína naberať reálne kontúry. V pláne investora je postaviť medzi Jarovcami a rakúskou obcou Kittsee centrum pre filmovú a televíznu produkciu, filmové štúdiá či plochy na filmovanie exteriérových scén. Účet je v sume viac než 100 miliónov eur.

Postupne projekt pokračuje vo vybavovaní potrebných povolení. Spoločnosť Solid Enterprise Group najnovšie požiadala o vydanie územného rozhodnutia na dopravnú infraštruktúru.

Zdroj: vizualizácia – Solid Enterprise Group

Výstavba Film Parku Jarovce je rozdelená na tri etapy. V prvej má vzniknúť centrum pre filmovú a televíznu produkciu, v druhej je naplánované rozšírenie technologického centra filmových štúdií, školiace centrum, plochy na filmovanie exteriérových scén a ubytovanie pre účinkujúcich a produkciu. V tretej etape je v pláne vybudovanie parku, námestia a exteriérového bazéna s pieskovými plážami.

Marek Veselický, majiteľ spoločnosti Solid Enterprise Group, dúfa, že atraktívnou lokáciou priláka zahraničných filmárov. Celková stavba po vybavení všetkých dokumentov by mala trvať zhruba tri roky.

Zdroj: etrend.sk, sme.sk

Google+ Linkedin
Romana Haluščíková

Redaktorka magazínu Klocher - študentka piateho ročníka Fakulty masmediálnej komunikácie v Trnave. V rokoch 2016-2018 pôsobila na poste šéfredaktorky študentského časopisu Atteliér, ktorý bol viackrát ocenený na novinárskej súťaži Štúrovo pero.