fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pri Bratislave vznikne filmový park, ktorý nemá v Európe obdobu. Investor už skupuje pozemky

Máte tip? napíšte nám mailom

O projekte sa hovorí už od roku 2013, keď spoločnosť Solid Enterprise Group predstavila plány vybudovať pri Jarovciach filmové ateliéry.

Projekt filmových štúdií v Jarovciach pri Bratislave začína naberať reálne kontúry. V pláne investora je postaviť medzi Jarovcami a rakúskou obcou Kittsee centrum pre filmovú a televíznu produkciu, filmové štúdiá či plochy na filmovanie exteriérových scén. Účet je v sume viac než 100 miliónov eur.

Postupne projekt pokračuje vo vybavovaní potrebných povolení. Spoločnosť Solid Enterprise Group najnovšie požiadala o vydanie územného rozhodnutia na dopravnú infraštruktúru.

Zdroj: vizualizácia – Solid Enterprise Group

Výstavba Film Parku Jarovce je rozdelená na tri etapy. V prvej má vzniknúť centrum pre filmovú a televíznu produkciu, v druhej je naplánované rozšírenie technologického centra filmových štúdií, školiace centrum, plochy na filmovanie exteriérových scén a ubytovanie pre účinkujúcich a produkciu. V tretej etape je v pláne vybudovanie parku, námestia a exteriérového bazéna s pieskovými plážami.

Marek Veselický, majiteľ spoločnosti Solid Enterprise Group, dúfa, že atraktívnou lokáciou priláka zahraničných filmárov. Celková stavba po vybavení všetkých dokumentov by mala trvať zhruba tri roky.

Prečítajte si tiež:
Tráviace problémy, upokojujúce infekcie, reťaze a tmavé klietky: v ZOO v Thajsku zaobchádzajú so zvieratami katastrofálne

Zdroj: etrend.sk, sme.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií