fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bratislava žije hokejom, mesto i organizátori prijali tieto opatrenia týkajúce sa dopravy, bezpečnosti a čistoty

Máte tip? napíšte nám mailom

 Bratislava 10. mája (TASR) – Bratislava bude najbližšie týždne žiť hokejom. V meste sa totiž v piatok začal svetový šampionát v ľadovom hokeji.

Hlavné mesto spolu s organizátormi majstrovstiev preto prijalo viacero opatrení týkajúcich sa dopravy, MHD, taxi, bezpečnosti, čistoty či informovanosti.

Bezplatná MHD

Ak sa fanúšikovia rozhodnú do Bratislavy cestovať autom, na jeho odstavenie a zaparkovanie môžu využiť záchytné parkoviská. Tie budú na Tyršovom nábreží, pri futbalovom štadióne v Dúbravke, na Zlatých pieskoch a na Technickej ulici (areál bývalých technických služieb). Z parkovísk môžu fanúšikovia na presun k štadiónu využiť MHD.

Držitelia vstupeniek na hokejové zápasy šampionátu môžu v deň konania zápasu s touto vstupenkou cestovať MHD bezplatne,” pripomína bratislavská samospráva. Bezplatne môžu MHD cestovať aj akreditovaní účastníci šampionátu.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) zabezpečí počas majstrovstiev posilnenie električkovej, trolejbusovej i autobusovej dopravy. Zabezpečený bude aj presun fanúšikov z vlakovej stanice na zimný štadión posilnenými električkami. „Dispečing dopravného podniku bude taktiež operatívne po ukončení zápasov posilňovať spoje MHD,” podotkol bratislavský magistrát. Podrobné informácie o premávke MHD počas majstrovstiev nájde verejnosť na webe DPB.

Prečítajte si tiež:
Zažila jej detstvo, svadbu a narodenie detí. Na 10. narodeniny dostala Jeanna korytnačku, už sú spolu 56 rokov

Hlavné mesto dohodlo s cechom taxikárov etický kódex taxikára. Signatári tohto kódexu sa zaväzujú nezneužívať šampionát na neodôvodnené a účelové zvyšovanie cien za prepravu. Podpisom tiež prehlasujú, že sa vyhýbajú akýmkoľvek prejavom intolerancie či diskriminácie zákazníka.

Vyšší počet policajtov, osobné prehliadky

„Zároveň rešpektujú hlavným mestom odporúčané sadzby základného cestovného – sadzba za jeden kilometer na území mesta maximálne dve eurá, sadzba za nástup do vozidla (nástupné) maximálne 4,50 eura a sadzba za čakanie maximálne 0,30 eura za minútu, spresnilo mesto. Signatári etického kódexu taxikára budú mať vozidlá viditeľne označené nálepkou – Fair play taxi.

Bratislavská mestská polícia pripravila v spolupráci so štátnou políciou bezpečnostné opatrenia. Vyšší počet policajtov bude v okolí Zimného štadióna Ondreja Nepelu, fanzóny na Trnavskom mýte, v miestach ubytovania účastníkov podujatia a ubytovaných fanúšikov po celej Bratislave. Viac policajtov sa bude pohybovať aj v centre mesta, na vlakových staniciach či na záchytných parkoviskách. Tak ako na štadióne, aj na vstupe do fanzóny čakajú fanúšikov bezpečnostné kontroly a osobné prehliadky. Návštevníci budú musieť prejsť bezpečnostným rámom.

Prečítajte si tiež:
Koniec fúkaniu? Opitosť sa kvôli 22. ročným dievčatám môže určovať jednoduchšie!

Bratislava deklaruje, že bude dbať aj na čistotu.

„Strojné zametanie Starého Mesta, Ružinova a časti Nového Mesta v okolí zimného štadióna je nastavené vo frekvencii päťkrát týždenne. Čistenie námestí v centre mesta, kde predpokladáme najväčší pohyb návštevníkov, je zabezpečené dvakrát denne. Odpadkové koše sa budú na námestiach v Starom Meste vyberať trikrát denne, ostatné raz za deň. Nových päť košov sme umiestnili aj v okolí štadióna, ktoré sa budú vyberať tiež raz denne,” spresnilo mesto. V prípade potreby zabezpečí aj mimoriadne zametania a na prípadné lokálne znečistenia bude reagovať havarijnou čatou.

Ak ste pravý hokejový fanúšik a neušlo sa vám miesto na štadióne, nezúfajte, organizátori prichystali fanzóny po celom Slovensku!

Zdroj titulnej foto: Instagram/visitbratislava

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií