fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aj Bratislava bežala za čistejšie oceány! Kilometrami a dolármi prispeli i naše známe tváre

Naty Kerny, Exploited a ďalší sa zúčastnili na Run for the Oceans

Máte tip? napíšte nám mailom

V sobotu 15. júna vybehlo z bratislavskej Magio pláže viac ako 150 bežcov, ktorým záleží na osude svetových oceánov. Svojím športovým výkonom sa zapojili do celosvetovej bežeckej iniciatívy za čistejšie oceány – Run for the Oceans.

Cieľom tejto globálnej iniciatívy bolo vyzbierať 1,5 milióna dolárov, čo sa aj vďaka slovenským bežcom podarilo.

Ani Slovákom nie sú oceány ľahostajné. Zdroj: @slovak_novak

Bežcov neodradili ani horúčavy

Aj napriek tomu, že sa sobotňajšia teplota vzduchu vyšplhala na horúcich 35 stupňov, podujatie sa tešilo záujmu viac ako 150 účastníkov, ktorí prišli svojimi odbehnutými kilometrami prispieť do celosvetovej zbierky Run for The Oceans. Po minuloročnom úspešnom behu za oceány, kedy sa celosvetovo vyzbieralo 1 000 000 dolárov, sa rozhodla značka adidas zvýšiť svoje ambície a na boj s plastovým odpadom darovať tento rok sumu až do výšky 1 500 000 dolárov.

Za každý jeden kilometer, ktorý odbehli bežci po celom svete v období od 8. do 16. júna cez aplikáciu Runtastic, adidas prispel sumou 1 $ projektu Parley Ocean School.

Bežali aj blogeri či influenceri

Tento rok si bežci mohli zvoliť 4- alebo 10-kilometrovú trasu po Bratislave. V závere ich čakalo prekvapenie – špeciálna medaila Run for The Oceans.

Prečítajte si tiež:
Spodná bielizeň je vizitkou ženy: Ako si správne vybrať?

Medzi bežcami sa objavili aj známe tváre, ako Naty Kerny, Sisa Križanová, Expl0ited či Adriana Špronglová.

Influencerky Sisa Križanová a Naty Kerny. Zdroj: @slovak_novak

Za oceány bežal aj Adrián Bartalos, ktorého prišla na podujatie podporiť aj manželka, herečka Mária Bartalos.

Mimochodom, s Adriánom sme koncom marca spravili rozhovor o pohybe, movemente, po všestrannosti aj jeho novootvorenom štúdiu v Bratislave.

https://www.instagram.com/p/ByqXDHWphQF/

Nebolo to len o behu

Pred samotným štartom čakali na zúčastnených rôzne aktivity, ako workshop s Umelohmotné či prednáška Eco Hero, na ktorých sa bežci mohli dozvedieť viac o recyklácii. Nechýbala ani diskusia na túto vážnu tému s influencerkou Naty Kerny a youtuberom ExplOitedom. V spolupráci s Umelohmotné si viacerí dokonca mohli vytvoriť aj svoj vlastný výrobok z recyklovaného odpadu.

https://www.facebook.com/umelohmotne/photos/a.764205477088441/1332269206948729/?type=3&theater

Podujatie bolo vyvrcholením bežeckej iniciatívy, ktorá prebiehala po celom svete od 8. do 16. júna. Za každý jeden kilometer, ktorý odbehli bežci po celom svete v tomto období cez aplikáciu Runtastic, adidas prispel sumou 1 $ projektu Parley Ocean School. Ten zvyšuje povedomie o probléme znečistených oceánov a inšpiruje ľudí k činom.

Zdroj: @slovak_novak

V behu sme predbehli aj Švédsko či Portugalsko

Slováci zabehli celkovo viac ako 56 000 km, čo nás posunulo na 25. priečku, pričom sme predbehli aj väčšie krajiny, ako napríklad Švédsko a Portugalsko. Je veľmi dobrou správou, že aj keď nežijeme v bezprostrednej blízkosti oceánu, zaujíma sa o túto tému u nás čoraz viac mladých ľudí.

Prečítajte si tiež:
Lily Collins nahradí Anne Hathaway a zahrá si úlohu slobodnej matky v najnovšej verzii Les Miserables
Zdroj: @slovak_novak

#klochnito a behaj aj ty

Na beh Run for the Oceans trénovala aj naša redaktorka Majka. V rámci výzvy #klochnito behá každé ráno, takmer vypľuje dušu, ale aj ona je za čisté oceány – a môžeme povedať, že aj za naše čisté rieky, potoky i celú prírodu.

Budúcnosť oceánov nie je ľahostajná ani našej redaktorke Majke. Zdroj: Juraj Dolniak

Použi na Instagrame hashtag #klochnito, ak zbieraš odpadky, chodíš na nákupy s plátennou taškou, kosíš trávnik susedovi, venčíš psov alebo robíš hocičo pre druhých ľudí alebo našu planétu. Niekoho z vás následne vyžrebujeme – máme prichystané super ceny! Takže ako sa hovorí: stay tuned! Alebo po slovensky, sledujte nás aj naďalej.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií