fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bratislavčan chcel ukradnúť finančné milodary z kostola. Hrozí mu až 10-ročný trest

Odvážny kostolník zadržal zlodeja priamo na mieste činu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Polícia vyšetruje prípad vlámania sa do jedného z bratislavských kostolov. V pondelok (13. 4.) popoludní sa v kostole na Rudnayovom námestí snažil ukradnúť finančné milodary 35-ročný Michal H. z Bratislavy, po zadržaní môže mať na konte až desaťročný trest väzenia. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

Krádež v kostole

Podľa doterajších výsledkov vyšetrovania mal muž, ktorý už v súčasnosti čelí obvineniu z krádeže, okolo 18.00 h v priestoroch kostola vypáčiť drevenú pokladničku, odkiaľ mal odcudziť doposiaľ nezistenú sumu. ,,Ďalej mal odcudziť päťeurovú bankovku zo sklenenej pokladničky, umiestnenej taktiež pri vstupných dverách kostola. Následne ho spozoroval kostolník, ktorý mu zabránil v úteku a zadržal ho na mieste až do príchodu privolanej policajnej hliadky,” spresnila polícia.

VEĽKONOČNÁ KRÁDEŽ: ODVÁŽNY KOSTOLNÍK ZADRŽAL ZLODEJA PRIAMO NA MIESTE ČINU⛪Bratislavskí policajti vyšetrujú prípad…

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Úterý 14. dubna 2020

Obvinený je v cele policajného zaistenia

Obvinený je v cele policajného zaistenia, vyšetrovateľ podá návrh na jeho väzobné stíhanie. ,,Vzhľadom na to, že skutok sa stal na mieste požívajúcom pietu alebo všeobecnú úctu, obvinenému hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov,” objasnili policajti.

Prečítajte si tiež:
Štátny dlh láme rekordy. Splácať ho budú ešte naše vnúčatá!
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr facebook

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií