Bratislavčania, POZOR! SHMÚ vydalo výstrahu pred smogom, ktorý môže spôsobiť zdravotné problémy

Bratislavčania, POZOR! SHMÚ vydalo výstrahu pred smogom, ktorý môže spôsobiť zdravotné problémy

reklama

Obyvatelia a návštevníci nášho hlavného mesta by sa mali mať na pozore!

Meteorológovia zo SHMÚ varujú pred zlou kvalitou ovzdušia v Bratislave. Ozrejmili zvýšenú koncentráciu prízemného ozónu, čiže smogu. Vydali teda výstrahu, ktorá platí do odvolania. Dôvodom tejto situácie sú emisie áut a dlhotrvajúce bezvetrie spojené s vysokými teplotami.

Odborníci Bratislavčanom a všetkým turistom radia, aby v popoludňajších hodinách nechodili von a ani nevetrali. Zvýšený ozón vo vzduchu totiž môže spôsobiť dráždenie očí, hrdla, nosa, bolesť hlavy, kašeľ či tlak na prsiach.

reklama

 

Zdroj: http://www.tvnoviny.sk/domace/1934549_v-bratislave-vydali-vystrahu-pred-smogom-sposobuje-zdravotne-problemy

Foto: https://pixabay.com/en/bratislava-slovakia-1905408/

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Bratislavčan našiel počas prechádzky nález, z ktorého tuhne krv v žilách! Prípadom sa už zaoberá aj polícia
reklama
Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.