fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Bratislavských zberateľských dňoch si môžete kúpiť mincu Petra Sagana aj dukát z čias Leopolda I.

Bratislavské zberateľské dni aj v tomto roku ponúknu množstvo zaujímavých zberateľských exponátov. Novinkou bude špeciálna sekcia venovaná starým knihám a vinylovým platniam.

Ak sa zberateľstvu venujete, či už profesionálne, alebo len vo voľnom čase, určite by ste nemali chýbať na Bratislavských zberateľských dňoch 7. a 8. júna 2019 v Inchebe.

Najznámejší slovenský zberateľský veľtrh, na ktorý mieria vystavovatelia z celého sveta, do nášho hlavného mesta každý rok prináša množstvo zaujímavých zberateľských exponátov ako mince, medaily, poštové známky, pohľadnice, starožitnosti, minerály a polodrahokamy, telefónne karty, odznaky, historické šperky, ale aj staré knihy či platne, ktoré budú mať na tohtoročnom veľtrhu premiérové zastúpenie.

Zdroj: incheba.sk

Saganove mince

Vďaka medzinárodnej účasti môžete na veľtrhu objaviť skutočné skvosty, na ktoré by ste bežne nenatrafili. Medzi zaujímavosťami nebudú chýbať kúsky ako zlatá medaila s portrétom cyklistu Petra Sagana, ktorá bola vydaná na oslavu jeho troch víťazstiev v Richmonde, Dohe a Bergene, či exkluzívna nulaeurová souvenir bankovka s motívom Bratislavského hradu.

Zdroj: sport7.sk

Zaujímavosťou je, že ide o opravené vydanie, ktoré sa na zberateľskom veľtrhu v roku 2018 predávalo s tlačovou chybou. Mincovňa Kremnica na veľtrh prinesie aj niekoľko produktov z poslednej, mimoriadne žiadanej emisie s motívom Milana Rastislava Štefánika – okrem iného aj pamätnú dvojeurovú mincu či ročníkový súbor slovenských euromincí, všetko v limitovanom množstve.

Ste fanúšikmi starších exponátov?

V tom prípade vás určite zaujme vzácny päťdukát Leopolda I. razený v roku 1676, ktorého hodnota sa ráta na desiatky tisíc eur. Už tradične na veľtrhu nemôžu chýbať Slovenská a Česká pošta, ktoré si pre vás pripravili množstvo zaujímavostí a sprievodných aktivít. Slovenská pošta pri príležitosti veľtrhu vydáva unikátne filatelistické produkty – známku s personalizovaným kupónom, poštový lístok s prítlačou a príležitostné poštové pečiatky, ktorých motívmi sú bratislavské dominanty – hrad, Most SNP a Most Apollo  s nápisom „Bratislavské zberateľské dni“.

Zdroj: incheba.sk

Česká pošta prináša širokú ponuku poštových cenín a filatelistického materiálu vrátane českých poštových známok (čistých i pečiatkovaných) od roku 1993. Obrovským lákadlom bude výstava najvzácnejších československých a slovenských známok zo zbierok slovenských zberateľov, ktoré nepochybne potešia srdcia všetkých priaznivcov filatelie.

Bratislavské zberateľské dni sa uskutočnia v dňoch 7. a 8. júna v Inchebe. Viac informácií získate na incheba.sk.

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií