fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bratislavu čaká rozpočtovo náročný rok, primátor Vallo chce napriek tomu zvyšovať kvalitu života v meste

Na veľké rozbehnuté projekty bude musieť Bratislava podľa primátora hľadať externé zdroje príjmov.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.1.2023 (Webnoviny.sk) – Bratislava sa tento rok bude musieť vysporiadať s obrovskými výpadkami príjmov, ktoré spôsobili legislatívne zmeny, ako je daňový bonus, či zvýšené príplatky za prácu v noci a cez víkend.

Primátor hlavného mesta Matúš Vallo v rozhovore pre agentúru SITA uviedol, že Bratislavu čaká rozpočtovo ťažký rok.

„Nebudeme mať v rozpočte priestor na žiadne nové investície z vlastných zdrojov – do cyklotrás, verejných priestorov či športovej infraštruktúry,” zdôraznil s tým, že na veľké rozbehnuté projekty budú musieť hľadať externé zdroje príjmov.

Primátor poznamenal, že aj napriek tomu chcú systematicky zvyšovať kvalitu života v Bratislave, čo sa dotýka viacerých oblastí – verejného priestoru, mobility, životného prostredia, nájomného bývania a podobne.

„Aj naďalej chcem spravovať mesto transparentne a udržateľne, chceme pokračovať v otvorenej komunikácií a v pravidelnom informovaní obyvateliek a obyvateľov o tom, čo robíme a prečo to robíme. Mojou prioritou je, aby sa v Bratislave cítili ľudia bezpečne a aby žili v kvalitnom, rešpektujúcom meste,” doplnil Vallo.

Viac k témam: Daňový bonus, Primátor Bratislavy, Rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavu čaká rozpočtovo náročný rok, primátor Vallo chce napriek tomu zvyšovať kvalitu života v meste © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Kapelu napadli v Skalici za vyvesenie dúhovej vlajky, polícia už obvinila jednu osobu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií