fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Británia poskytne Ukrajine tanky Challenger 2 a delostrelecké systémy

Britské médiá bez uvedenia zdrojov informovali, že štyri britské tanky Challenger 2 pošlú do východnej Európy ihneď a onedlho ďalších osem.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.1.2023 (Webnoviny.sk) – Britský premiér Rishi Sunak v sobotu povedal, že Spojené kráľovstvo poskytne Ukrajine tanky Challenger 2 a delostrelecké systémy. Úrad predsedu britskej vlády vo vyhlásení uviedol, že premiér dodávky sľúbil po sobotňajšom rozhovore s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vyhlásenie nespresnilo, kedy tanky dodajú, ani to koľko ich bude. Britské médiá bez uvedenia zdrojov informovali, že štyri britské tanky Challenger 2 pošlú do východnej Európy ihneď a onedlho ďalších osem.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Britský premiér, Medzinárodná spolupráca, rusko-ukrajinský konflikt, tanky Challenger 2, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Británia poskytne Ukrajine tanky Challenger 2 a delostrelecké systémy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií