fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Británia varuje: Morské koníky nie sú suveníry!

Máte tip? napíšte nám mailom

V prímorských  obchodoch  suvenírov nájdete aj sušené morské tvory, ich predaj je však nelegálny!

Morským koníkom hrozí úplné vyhynutie do troch desaťročí z dôvodu nelegálneho predaja mŕtvych voľne žijúcich živočíchov ako suvenírov.

Organizácia na pomoc morským živočíchom, The Seahorse Trust, spustila novú kampaň, zacieliť chce na predaj sušených morských živočíchov ako suvenírov.

Morský koník

Keď sa rodiny hrnú do prímorských letovísk v Británii na letné prázdniny, organizácia ich varuje pred kúpou takýchto pamiatok. Tvory, akými sú morské koníky, hviezdice a koraly, sa nachádzajú v turistických obchodoch v pobrežných mestách po celej Veľkej Británii.

Neil Garrick-Maidment, výkonný riaditeľ The Seahorse Trust, povedal, že to, čo sa môže zdať ako nevinné prímorské suveníry, je ilegálny predaj a kuriózny obchod je príčinou smrti miliónov druhov živočíchov.

Hlavným cieľom kampane organizácie The Seahorse Trust je zastaviť predaj sušených morských živočíchov, pretože predávať sušené morské koníky vo Veľkej Británii je ilegálne. Väčšina morských koníkov nájdených na predaj vo Veľkej Británii pochádza z rybolovu na Ďalekom východe. The Seahorse Trust bol hlásený pokles výskytu morských koníkov za posledných päť rokov až o 50 % .

Prečítajte si tiež:
Najdrahšie topánky na svete ponúkajú šokujúce cifry! Čím sa inšpirovali návrhári a čo použili?

Organizácia dúfa, že nová kampaň bude pokračovať úspešne. Začali v minulom roku a sú presvedčení, že e-Bay zakáže predaj živých i mŕtvych morských koníkov prostredníctvom webovej stránky v Európe, Amerike a Austrálii.

Sušené morské koníky

„Morské koníky, žraloky a krokodíly sú chránené druhy a sú predávané ako nechutné prímorské pamiatky v obciach a mestách po celej Veľkej Británii. Tam sú stovky, ak nie tisíce týchto obchodov a väčšine ľudí sa zdá, že ak je niečo na predaj v obchode, potom musí byť legálne,” povedal Garrick-Maidment.

Oficiálne čísla ukazujú, že až 64 miliónov morských koníkov je každý rok prevzatých z voľnej prírody a sú používané v tradičnej čínskej medicíne a obchode.

Vlani bol turistický obchod v meste Brixham v Devone nahlásený The Seahorse Trust pre predaj mŕtvych morských koníkov, rovnako ako častí žralokov a malých krokodílov filipínskych. Majiteľov sklad bol zhabaný. Mal v ňom viac ako 10.000 mŕtvych morských koníkov.

ZDROJ: theseahorsetrust.org ; dailymail.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií