fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Britskí vedci šokujú novým výskumom! Anorexiu nespôsobuje psychika, ale vírus

Máte tip? napíšte nám mailom

Nová teória rúca mýty, pomôže anorektikom k lepšiemu životu?

Ľudia, ktorí trpia anorexiou, sú okolím odsudzovaní nielen za vzhľad, ale často aj za psychické problémy, ktoré si pacient nemusí uvedomiť hneď. Anorektici si sami nepriznajú, že strácajú na váhe alebo že rapídne chudnú. Väčšinou je to práve rodina, ktorá na zdravotný stav človeka upozorní a prinúti ho navštíviť lekára. Tam sa častokrát rozhodne, že anorektici skončia pod dohľadom psychológa či psychiatra.

Britskí vedci z Lancaster University však prichádzajú s prelomovou teóriou, ktorá sa stavia na stranu týchto pacientov a hovorí o tom, že za túto chorobu nemôže psychika, ale imunitný systém človeka.

Anorexia podľa nich môže byť spôsobená bakteriálnou infekciou. Odborníci sa domnievajú, že za preniknutím vírusu do tela stojí slabý imunitný systém, ktorý sa nedokáže brániť pred škodlivými bunkami. A práve vinou tohto vírusu človek ľahko prepadne nechutenstvu, strachu z jedla, extrémnym emóciám a depresii a narúša doposiaľ zdravé orgány a časti tela, ako napríklad mozog.

anorexy

Tento vírus môže vychádzať zo syndrómu dráždivého čreva alebo chronického únavového syndrómu a môže mať viacero podôb. Tá najčastejšia forma prejavu sú psychické problémy. Lekári tvrdia, že anorexia a problémy so psychikou sa v tele začína prejavovať potom, čo vírusové bunky začnú bojovať s bunkami v tele a tým je napadnutý a oslabený imunitný systém.

Prečítajte si tiež:
Najdesivejší klimatický rekord: Tak málo ľadu v Arktíde ešte nebolo!

Vedci sa teda zameriavajú na vyvinutie lieku, ktorý by mohol pomôcť potlačiť nebezpečný vírus až úplne vyliečiť týchto pacientov. Zatiaľ uvažujú o liekoch na báze infúzií alebo o krvných transfúziách.

Krv
Zdroj:  dailymail.co.uk  pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií