fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Britský expremiér Boris Johnson navštívil Ukrajinu, stretol sa s prezidentom Zelenským a navštívil aj Buču

Britský premiér Rishi Sunak podporil Johnsonovu návštevu Ukrajiny.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.1.2023 (Webnoviny.sk) – Bývalý britský premiér Boris Johnson v nedeľu znovu navštívil Ukrajinu. Stretol sa s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a okrem iného navštívil mestá Boroďanka, Buča a ďalšie miesta na predmestí Kyjiva. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Vo vyhlásení Johnson uviedol, že na Ukrajinu pricestoval na pozvanie Zelenského. „Utrpenie obyvateľov Ukrajiny trvá príliš dlho. Jediným spôsobom ako ukončiť túto vojnu je, aby Ukrajina vyhrala a vyhrala čo najrýchlejšie,“ vyjadril sa politik.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa jeho slov je potrebné zintenzívniť pomoc a dať Ukrajincom „všetky nástroje, ktoré potrebujú“ na skončenie vojny, pretože čím skôr ruský vodca Vladimir Putin zlyhá, tým lepšie bude Ukrajine a celému svetu.

Britský premiér Rishi Sunak podporil Johnsonovu návštevu Ukrajiny. Sunakov hovorca uviedol, že predseda vlády „vždy podporuje kolegov, ktorí ukazujú, že Spojené kráľovstvo stojí za Ukrajinou, a bude ich naďalej podporovať“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Britský expremiér Boris Johnson navštívil Ukrajinu, stretol sa s prezidentom Zelenským a navštívil aj Buču © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Šéf Trnavskej asociácie sluchovo postihnutých vyliezol na strechu župného úradu a žiadal lepšie podmienky pre nepočujúcich
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií