Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Britský rezort obrany uviedol, že Rusko uvažuje nad tým, ktorý front posilniť

Podľa britského ministerstva obrany intenzívne boje prebiehajú na ukrajinskom predmostí na ľavom brehu rieky Dnipro neďaleko zničeného Antonivského mosta.

19.7.2023 (SITA.sk) – Boje, ktoré eskalujú pri dolnom toku ukrajinskej rieky Dnipro, vytvárajú pre Rusko dilemu, či tam má presunúť vojakov zo Záporožskej oblasti, kde tiež trvá ukrajinská protiofenzíva. Uviedlo to v najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine britské ministerstvo obrany.

„Rusko čelí dileme pri rozhodovaní, či reagovať na tieto hrozby posilnením skupiny síl Dnipro na úkor preťažených jednotiek čeliacich ukrajinskej protiofenzíve v Záporožskej oblasti,“ konštatuje správa britského rezortu obrany. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa britského ministerstva obrany intenzívne boje prebiehajú na ukrajinskom predmostí na ľavom brehu rieky Dnipro neďaleko zničeného Antonivského mosta. Obe strany bojujú o ostrovy v delte Dnipra s použitím malých rýchlych motorových člnov, konštatovali britskí analytici. Ukrajina údajne použila útočné drony na zničenie niekoľkých ruských člnov, dodalo britské ministerstvo.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Britský rezort obrany uviedol, že Rusko uvažuje nad tým, ktorý front posilniť © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií