Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Brusel obnoví finančnú pomoc Palestínčanom, Európska únia na ňu vyčlenila takmer 1,2 miliardy eur

Brusel ohlásil pomoc dva dni po tom, ako Hamas zaútočil na južný Izrael.

21.11.2023 (SITA.sk) – Európska únia bude naďalej poskytovať finančnú pomoc Palestínčanom po tom, ako vyšetrovanie zistilo, že militantnej skupine Hamas neboli presmerované žiadne jej peniaze.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Uviedla v utorok Európska komisia. Preskúmanie využívania rozvojovej pomoci v hodnote stoviek miliónov eur Brusel ohlásil 9. októbra, dva dni po tom, ako Hamas zaútočil na južný Izrael.

„Kontrola nenašla žiadne náznaky, že by peniaze EÚ priamo alebo nepriamo podporovali teroristickú organizáciu Hamas,“ povedal výkonný podpredseda Európskej komisie Valdis Dombrovskis.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

EÚ je najväčším poskytovateľom pomoci Palestínčanom na svete. Na roky 2021 až 2024 je vyčlenených takmer 1,2 miliardy eur.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, Podpredseda Európskej komisie (EK), pomoc Palestínčanom, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk – Brusel obnoví finančnú pomoc Palestínčanom, Európska únia na ňu vyčlenila takmer 1,2 miliardy eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií