Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Brusel opäť poslal Ukrajine 1,5 miliardy eur, ďalšie peniaze však dostane až po splnení zaväzkov

Ursula von der Leyen odsúdila ruské útoky na ukrajinskú infraštruktúru pre skladovanie a export obilia.

25.7.2023 (SITA.sk) – Európska komisia (EK) v utorok oznámila, že alokovala ďalšiu tranžu makrofinančnej pomoci Ukrajine v sume 1,5 miliardy eur. Šéfka EK Ursula von der Leyen v tejto súvislosti odsúdila ruské útoky na ukrajinskú infraštruktúru slúžiacu pre skladovanie a export obilia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Pokračujeme v podpore Ukrajiny. Dnes sme vyplatili ďalších 1,5 miliardy eur, aby sme pomohli chodu štátu a opravám infraštruktúry,“ napísala šéfka EK na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Kyjev dostal prvú tranžu makroekonomickej pomoci v januári, a to tri miliardy z plánovaných 18 miliárd eur. Prvú tranžu Ukrajina dostala bez nutnosti splniť nejaké podmienky. Avšak na základe dohody ďalších 15 miliárd je spojených s plnením záväzkov. Makrofinančnú pomoc tvoria úvery Ukrajine s priaznivými úrokmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojnou zmietaná Ukrajina

Viac k témam: makrofinančná pomoc, pomoc Ukrajine, Predsedníčka Európskej komisie (EK), rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Brusel opäť poslal Ukrajine 1,5 miliardy eur, ďalšie peniaze však dostane až po splnení zaväzkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií