fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Brusel postúpil Maďarsko Súdnemu dvoru EÚ, dôvodom je hlasovanie o omamných látkach

Maďarsko hlasovalo proti pozícii EÚ k odporúčaniam Svetovej zdravotníckej organizácie o kanabise.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.2.2023 (SITA.sk) – Európska komisia (EK) postúpila Maďarsko Súdnemu dvoru Európskej únie (EÚ). Urobila tak v súvislosti s hlasovaním Maďarska proti pozícii Únie k odporúčaniam Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) o zaradení kanabisu a látok súvisiacich s kanabisom, ako sa uvádza v rozhodnutí Rady EÚ 2021/3. Komisia o tom informuje na svojej webstránke.

Maďarsko 2. decembra 2020 na 63. zasadnutí Komisie OSN pre omamné látky dvakrát hlasovalo proti pozícii Únie počas hlasovania o odporúčaniach WHO pri zaraďovaní látok pod medzinárodnú kontrolu. Rozhodnutie Rady, ktorým sa určuje pozícia Únie, pre členské štáty je však záväzné, keďže podľa práva EÚ spadajú rozhodnutia o medzinárodnom zozname látok podľa Jednotného dohovoru o omamných látkach z roku 1961 v znení protokolu z roku 1972 a Dohovoru o psychotropných látkach z roku 1971 do výlučnej právomoci Európskej únie.

Komisia preto začala konanie o porušení povinnosti proti Maďarsku, poslala mu formálnu výzvu aj odôvodnené stanovisko. Na obe však Budapešť nereagovala dostačujúco a preto sa EK rozhodla obrátiť na Súdny dvor.

Viac k témam: Marihuana, Omamné látky, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Brusel postúpil Maďarsko Súdnemu dvoru EÚ, dôvodom je hlasovanie o omamných látkach © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Dátum korunovácie kráľa Karola III. je už známy, tento rok to nebude
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií