Buď s niekým, kto je hrdý na to, že ťa má. Nie s niekým, kto je s tebou iba preto, ako vyzeráš!

Buď s niekým, kto je hrdý na to, že ťa má. Nie s niekým, kto je s tebou iba preto, ako vyzeráš!

Baby, aj vy ste si v hlave vytvorili predstavu o tom, ako by mal ten váš ,,pravý” vyzerať a nechcete sa jej vzdať? Bola som rovnaká. Predstavovala som si vysokého, vyšportovaného muža s čiernymi vlasmi a opálenou pleťou. Skutočnosť? Prišiel nízky muž silnejšej postavy s blond vlasmi.

Dnes viem, že ani vysoký, vyšportovaný muž s top tváričkou by mi nepovedal to, čo mi povedal ten malý chalan bez svalnatej hrude a s bruškom po otcovi. To, že niekto nezdedil gény Alaina Delona, ešte neznamená, že je zlý človek. A už vôbec to neznamená, že je hlúpy a v živote nič nedokáže. Kto si myslí toto, raz bude veľmi sklamaný. Prosím, neposudzujme skôr, než spoznáme. Nikto z nás nemôže o sebe povedať, že je najkrajší, najmúdrejší, najskúsenejší…

Všetci máme svoje chyby, nikto z nás nie je stopercentný. Naša predstava sa môže ďaleko líšiť od reality, ale to ešte neznamená, že tomu človeku nemôžeme dať šancu, aby ukázal, čo v ňom je. Nikto nemá právo hodnotiť podľa toho, ako kto vyzerá, pretože ty máš bledú pleť, on tmavú, ty si vysoká, chudá, on je malý a tučný a ty máš predsa na viac. Hlúpe, ale je to tak.

Zdroj: Pixabay.com

Preto sa pýtam: ,,Čo je to ,byť krásny´? Podľa akých kritérií krásu hodnotíme? Skutočne si o sebe môže niekto povedať, že je krajší ako ten a ten? A môže vôbec niekto povedať, že ten a ten je škaredý?”

Často sú to práve drobnosti, ktoré nás vzďaľujú nielen od ostatných, ale najmä od seba samých. Naša nespokojnosť pramení zo zlých myšlienok a zlé myšlienky pochádzajú od zlých ľudí. Preto nebuďme zlými ľuďmi, ktorí šíria zlo zlými myšlienkami.

Dôležité je, aby sme sa so svojimi chybami naučili žiť, mávnuť nad nimi rukou, zasmiať sa na nich. Inšpiráciou vám môžu byť ľudia pracujúci v médiách, ktorí nemajú problém vyzdvihnúť svoje nedokonalosti s vtipom a nadhľadom, hoci sa práve nachádzajú pred kamerami. Typickým príkladom je Adela Vinczeová, ktorá svoje nedokonalosti povýšila na prednosti. ,,Katka, pokoj, zo štúdia neodídeš s dlhým nosom, to odídem ja,” povedala Adela v jednom zo svojich rozhovorov s Katarínou Koščovou v šou Trochu inak v SND. Naučila sa žiť so všetkým, čo k jej osobe patrí a ty by si to mala urobiť tiež.

Ktosi múdry kedysi povedal: ,,Nemusíš byť dokonalý, aby si inšpiroval ostatných. Nechaj ľudí, nech sa inšpirujú tým, ako zvládaš svoju nedokonalosť.”

Zdroj: Facebook.com

Poznám veľa ľudí, ktorí nevyzerajú ako sochy do výkladnej skrine, ale keď začnú rozprávať, dívam sa na nich s otvorenými ústami a pýtam sa samej seba: ,,Kde sa v tom človeku berie toľko krásnych myšlienok?”

Ešte dlho bude trvať, kým sa naučíme, že to pravé je očami neviditeľné? Ešte dlho budeme posudzovať ľudí bez toho, aby sme zistili, akí v skutočnosti sú? Ešte dlho budeme klásť dôraz na schránku človeka a pravé hodnoty odsúvať na druhú koľaj?

Posudzujeme, hľadáme chyby, snažíme sa meniť na svoj obraz. Sme ľudia, ktorí sa hľadajú a popri hľadaní samých seba často nejedného zraníme. 

Ak sa prijmeme takí, akí sme, môžeme žiť skutočne šťastný a plnohodnotný život bez predsudkov, posudzovania a zbytočného trápenia.

Čo je najlepšie na nás ľuďoch? To, že každý deň máme šancu začať odznova. Tak neopakujme chyby zo včera a poďme robiť svet krajším. Poďme robiť pekné veci s dobrým úmyslom. Spolu. 

Foto: https://pixabay.com/sk/mlad%C3%A9-diev%C4%8Da-ru%C5%BEe-%C5%BEena-le%C5%BEiace-531252/https://pixabay.com/sk/mlad%C3%A1-%C5%BEena-kytica-kvetov-%C5%BEena-mlad%C3%BD-1149643/https://www.facebook.com/odinodkazprebuducnost/photos/a.699686840153782/1720745234714599/?type=3&theater

0
0
Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Prezývajú ma Imriška a som presne ten typ, ktorý každé ráno vstáva s nadšením, pretože ide robiť to, čo ho napĺňa a robí šťastnou. Milujem ten pocit, keď cítim, že to, čo robím, má zmysel. Hovorí sa, že nič z neba nepadne, ale ja som zrejme výnimka. Zaujímam sa o kultúru, umenie, módu, veľmi rada rozprávam, píšem (najmä blogy), čítam, kreativita je moja druhá stránka, milujem estetiku, mám zmysel pre detail a vyžívam sa v maličkostiach. V hlave si dokážem tvoriť pútavé príbehy bez zbytočného klišé, mám radosť z učenia sa nových vecí a nerobí mi problém vyjadriť svoj názor aj pred veľkým publikom. Ak práve nie som online, tak určite niečo pečiem, čítam, hrám sa so psíkom alebo tvorím vlastné módne koláže.