fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bude Juraj Slafkovský hviezdou NHL? Pre experta je podpriemernou draftovou jednotkou, ale ešte ho nezatracuje

Podľa zámorského experta Coreyho Pronmana z magazínu The Athletic je jeho nízka produktivita sklamaním.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.4.2023 (SITA.sk) – Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský nemá za sebou takú premiérovú sezónu v zámorskej NHL, aká sa očakáva od jednotky draftu nováčikov.

Aj vinou zranenia kolena odohral 19-ročný Košičan len 39 zápasov v drese tímu Montreal Canadiens, v ktorých nazbieral 10 bodov (4+6). Podľa zámorského experta Coreyho Pronmana z magazínu The Athletic je jeho nízka produktivita sklamaním, ale ešte ho nezatracuje.

“Slafkovský bol podpriemerná draftová jednotka a zatiaľ to vyzerá tak, že celý draft bol podpriemerný. Od Slafkovského by sa mali skôr očakávať výkony ako od typickej dvojky či trojky draftu než od skutočnej jednotky v jeho prvej sezóne vo veku 18 rokov. Slafkovský zapadá niekde medzi bývalé dvojky draftu Andreja Svečnikova a Quintona Byfielda a bližšie k Byfieldovi. Svečnikov je tvrdší a trochu zručnejší ako Slafkovský, je to už skutočná hviezda NHL. Byfield patrí k oporám svojho tímu, ale zrejme nebude hviezda,” myslí si Pronman.

Odborník však dodáva, že Slafkovský sa môže v profilige etablovať. “Na rozdiel od spomenutých dvoch hráčov, Slafkovského najväčší problém je v tom, že zatiaľ neodohral žiadnu výnimočnú sezónu v klube. Jeho postavenie je založené iba na jeho prednostiach. Je robustný, dobre korčuľuje, má čistý talent a na medzinárodných podujatiach ukázal hernú dominanciu. Podal tam jedinečné výkony. Je veľmi talentovaný, čo napovedá, že bude skvelý hráč v NHL. Stále však váham, či ho označiť za budúcu hviezdu,” dodal Pronman.

Prečítajte si tiež:
Draft NHL: Slafkovský je jednotka a prekonal rekord Gáboríka, Nemec išiel z druhého miesta k „diablom“

Viac k témam: NHL
Zdroj: SITA.sk – Bude Juraj Slafkovský hviezdou NHL? Pre experta je podpriemernou draftovou jednotkou, ale ešte ho nezatracuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií