fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bude plošné testovanie povinné? Vláda už rozhodla

Máte tip? napíšte nám mailom

Vládne strany za zhodli, že plošné testovanie nebude povinné, ale dobrovoľné, informuje o tom  portál Aktuality.sk. Dnes sa na tom zhodli vládne strany na koaličnej rade. Momentálne pracujú s verziou odmeňovania ľudí, ktorí si nechajú test urobiť.

Pilotné testovanie

Prvé testovanie sa uskutoční od 24.- 25. októbra v okresoch Námestovo, Dolný Kubín, Tvrdošín a Bardejov. Hlavným dôvodom je, že v týchto okresoch sú najväčšie ohniská.

Podľa neho iba armáda môže logisticky zabezpečiť plošné testovanie. Ide o najväčšiu a najzložitejšou logistickú operáciu, ktoré Slovensko zažilo.

Hlavné testovanie

Hlavné testovanie sa uskutoční v dňoch od 30. októbra do 1. novembra 2020  (na Dušičky) a v dňoch od 6. až 8. novembra 2020 (druhý víkend) na približne 5 000 odberných miestach. Testovať bude zdravotnícky personál, nie vojaci.

Minister obrany Jaroslav Naď informoval, že je k dispozícii 13 miliónov testov a do testovania bude zapojených 50 tisíc ľudí.

Ozbrojené sily Slovenskej republiky budú tejto výzve plne čeliť a toto pretestovanie realizovať. Do akcie plánujú nasadiť disponibilných všetkých vojakov, hasičov, policajtov, zdravotnícky personál a samosprávu.

Prečítajte si tiež:
COVID-19: Pribudlo cez 400 nových prípadov a jedno úmrtie

Priebeh testovania

Po príchode na testovacie miesto sa preukážete občianskym preukazom a následne sa urobí administratíva. Testovať sa bude dať na najbližšom mieste, nie je potrebné chodiť do miesta bydliska.

Následne prebehne odobratie vzorky a teda výter z nosohltana. Po odobratí vzoriek sa občania presunú do priestoru (ktorý ešte nie je stanovaný), kde počkajú na výsledok, ktorý bude k dispozícii do 30 minút.

CHRÁNIME VAŠE ZDRAVIE, CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE JE DÔLEŽITÉ

CHRÁNIME VAŠE ZDRAVIE, CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE JE DÔLEŽITÉOchorenie COVID-19 sa rýchlo šíri aj v našej krajine. Na ochranu zdravia, ale aj životov, nám pomôže, ak budeme vedieť presne lokalizovať vírus. Vďaka antigenovým testom budeme môcť identifikovať najviac infekčných ľudí. Môžeme zistiť nakazenych, ktorých sa doteraz hygienikom nepodarilo zachytiť. Ich následná domáca izolácia nám môže pomôcž zvrátiť súčasný negatívny vývoj. Pôjde o náročný proces, do ktorého sa ako prvá krajina púšťame. Stúpa nám však počet pacientov s koronavírusom v nemocniciach, taktiež počet nakazených zdravotníkov. Buďme zodpovední a spoločne ochraňme zdravie ľudí. Ďakujeme, že nám pomôžete.

Zveřejnil(a) Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky dne Pondělí 19. října 2020

Oznámenie výsledku na mieste

Ak bude osoba pozitívna na ochorenie COVID-19, bude o výsledku informovaná na mieste. Tiež ju oboznámia s ďalším postupom.

Prečítajte si tiež:
Igor Matovič: Musíme byť pripravení opäť zavádzať obmedzujúce opatrenia
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj aktuality

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií