Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Budovu Najvyššieho súdu na Župnom námestí nakoniec búrať nebudú. Susko a Šikuta sa dohodli na rekonštrukcii

Obaja sa zároveň zhodli na tom, že rekonštrukcia budovy sa aktuálne javí ako najoptimálnejšie riešenie absencie dôstojného sídla súdu.

21.3.2024 (SITA.sk) – „Obaja sa zhodli na potrebe zabezpečiť pre občanov dôstojný výkon súdnictva na všetkých úrovniach, teda aj na úrovni najvyššieho súdu, a preto predseda Ján Šikuta verí, že vláda SR bude pre túto zásadnú investíciu hľadať finančné krytie v štátnom rozpočte,“ informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Šikuta a Susko zároveň volajú aj po obnovení dialógu pri riešení justičných tém, ktoré sa týkajú aj najvyššieho súdu.

„Na štvrtkovom stretnutí rezonovali témy skracovania dĺžky súdnych konaní, personálneho zastabilizovania odborného aparátu najvyššieho súdu či elektronizácie spisu,“ dodala Važanová.

Viac k témam: hovorkyňa NS SR, Minister spravodlivosti SR, Predseda Najvyššieho súdu SR, Rekonštrukcia, Štátny rozpočet, súdne konania
Zdroj: SITA.sk – Budovu Najvyššieho súdu na Župnom námestí nakoniec búrať nebudú. Susko a Šikuta sa dohodli na rekonštrukcii © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií