Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Budúcnosť bude bezpečnejšia s Ukrajinou v Únii, povedal predseda Európskej rady Michel

V príhovore k ľudu Ukrajiny a Moldavska povedal, že ich prezidenti urobili veľmi jasné a strategické rozhodnutie.

21.11.2023 (SITA.sk) – Európska únia sa po vstupe Ukrajiny stane bezpečnejšou. Ako referuje web Kyiv Independent, povedal to predseda Európskej rady Charles Michel počas utorňajšieho stretnutia s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a moldavskou prezidentkou Maiou Sandu v Kyjeve.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Som absolútne presvedčený, že naša budúcnosť bude bezpečnejšia s Ukrajinou v rámci Európskej únie,“ vyhlásil Michel. Ukrajinci „bojujú za naše spoločné hodnoty“ a „našu spoločnú budúcnosť“, povedal Michel.

V príhovore k ľudu Ukrajiny a Moldavska povedal, že ich prezidenti „urobili veľmi jasné a strategické rozhodnutie“, keď sa rozhodli požiadať o členstvo v EÚ. Michel povedal, že „je našou morálnou povinnosťou a tiež našou strategickou zodpovednosťou urobiť všetko pre to, aby sme túto voľbu splnili“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Moldavská prezidentka, Predseda Európskej rady, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské členstvo v EÚ, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Budúcnosť bude bezpečnejšia s Ukrajinou v Únii, povedal predseda Európskej rady Michel © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií