Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Búrky spôsobili záplavy a zosuv pôdy vo Švajčiarsku, najmenej dvaja ľudia zomreli

Búrky a silný dážď v sobotu a v noci zasiahli južné a západné Švajčiarsko, pričom najhoršie zasiahnuté sú oblasti v kantóne Ticino.

30.6.2024 (SITA.sk) – Búrky vo Švajčiarsku spôsobili záplavy a zosuv pôdy. Ten zanechal dvoch mŕtvych a jedného nezvestného.

Búrky a silný dážď v sobotu a v noci zasiahli južné a západné Švajčiarsko, pričom najhoršie zasiahnuté sú oblasti v kantóne Ticino.

Polícia informovala, že v oblasti Fontana v údolí Maggia pri meste Locarno vznikol vážny zosuv pôdy. Telá spomenutých zosnulých vytiahli a identifikujú ich. Pátranie po nezvestnom pokračuje.

Táboriská popri rieke Maggia pre vyčíňanie počasia evakuovali. Vo Vislette sa zrútila časť malého cestného mosta. Tri ďalšie údolia v regióne sú po cestách nedostupné.

V severnejšom kantóne Valais sa vyliala z brehov rieka Rhôna, ktorá zaplavila diaľnicu a železničnú trať.

Viac k témam: Burky, Extrémne počasie, Záplavy, Zosuv pôdy
Zdroj: SITA.sk – Búrky spôsobili záplavy a zosuv pôdy vo Švajčiarsku, najmenej dvaja ľudia zomreli © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií