Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako by vyzeral svet, keby sa všetci stali vegánmi? Krátke video v sebe nesie hlbokú myšlienku

Predstierame, že nemôžu cítiť…

Kto sme? Týmito slovami sa začína krátke, no krásne video, ktoré zverejnila organizácia PETA, zaoberajúca sa etickým zaobchádzaním so zvieratami. Hlavnými postavami v krátkom klipe sú starší muž s malým chlapcom. Dej sa odohráva na miestach, kde boli zvieratá “väznené” a zabíjané. Priestory však spustli. Nie je v nich život. Našťastie. Stopami po živote a smrti zvierat sú len ohrady, schátrané budovy a háky na mäso.

Pokračovanie pod reklamou

Dej videa sa totiž odohráva v dobe, v ktorej sa zvieratá nepovažujú za tovar či produkt, ale za živé bytosti. Muž sa v deji prišiel pozrieť, ako to fungovalo v čase, keď sa nevinné zvieratá zabíjali, ich krv stekala po rukách mäsiarov a zviera, ktoré pred niekoľkými hodinami žilo, sa zrazu ocitlo v tme mrazničky a neskôr na tanieri. Ľudia z organizácie PETA chcú šíriť posolstvo vegánstva a vegetariánstva, pretože situácia je naozaj vážna. Ročne je na svete zabitých kvôli mäsu viac ako 60 miliárd zvierat a ich počty stále stúpajú. Toto video je naozaj krásne a hoci trvá len necelé dve minúty, nesie v sebe hlbokú myšlienku.

Prečítajte si tiež:
Paródia na kuchára z telerána. Nasekané dobroty – aby sa lepšie vstávalo!

Ako by vyzeral svet, keby sa všetci stali vegánmi?

Zdroj: youtube.com

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií