fbpx
Ako by vyzeral svet, keby sa všetci stali vegánmi? Krátke video v sebe nesie hlbokú myšlienku

Ako by vyzeral svet, keby sa všetci stali vegánmi? Krátke video v sebe nesie hlbokú myšlienku

Predstierame, že nemôžu cítiť…

Kto sme? Týmito slovami sa začína krátke, no krásne video, ktoré zverejnila organizácia PETA, zaoberajúca sa etickým zaobchádzaním so zvieratami. Hlavnými postavami v krátkom klipe sú starší muž s malým chlapcom. Dej sa odohráva na miestach, kde boli zvieratá “väznené” a zabíjané. Priestory však spustli. Nie je v nich život. Našťastie. Stopami po živote a smrti zvierat sú len ohrady, schátrané budovy a háky na mäso.

Dej videa sa totiž odohráva v dobe, v ktorej sa zvieratá nepovažujú za tovar či produkt, ale za živé bytosti. Muž sa v deji prišiel pozrieť, ako to fungovalo v čase, keď sa nevinné zvieratá zabíjali, ich krv stekala po rukách mäsiarov a zviera, ktoré pred niekoľkými hodinami žilo, sa zrazu ocitlo v tme mrazničky a neskôr na tanieri. Ľudia z organizácie PETA chcú šíriť posolstvo vegánstva a vegetariánstva, pretože situácia je naozaj vážna. Ročne je na svete zabitých kvôli mäsu viac ako 60 miliárd zvierat a ich počty stále stúpajú. Toto video je naozaj krásne a hoci trvá len necelé dve minúty, nesie v sebe hlbokú myšlienku.

Ako by vyzeral svet, keby sa všetci stali vegánmi?

Zdroj: youtube.com

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Mníška sa stala hitom internetu. Namiesto modlitebnej knižky vzala motorovú pílu a pomáhala upratať ulice po ničivom hurikáne Irma
Google+ Linkedin
Pavel Bielik

Autor:

Editor magazínu Klocher – vyštudoval masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Je občasným fotografom a kameramanom. Píše o filme a uskutočňuje rozhovory na celospoločenské témy. Za rozhovor „Moderátor Václav Moravec: Nenávidíme cudzincov, ale vládnu nám Slovák a Polojaponec“ bol ako spoluautor nominovaný na Novinársku cenu 2018 a na Cenu nadácie otvorenej spoločnosti.