fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako by vyzeral svet, keby sa všetci stali vegánmi? Krátke video v sebe nesie hlbokú myšlienku

Máte tip? napíšte nám mailom

Predstierame, že nemôžu cítiť…

Kto sme? Týmito slovami sa začína krátke, no krásne video, ktoré zverejnila organizácia PETA, zaoberajúca sa etickým zaobchádzaním so zvieratami. Hlavnými postavami v krátkom klipe sú starší muž s malým chlapcom. Dej sa odohráva na miestach, kde boli zvieratá “väznené” a zabíjané. Priestory však spustli. Nie je v nich život. Našťastie. Stopami po živote a smrti zvierat sú len ohrady, schátrané budovy a háky na mäso.

Dej videa sa totiž odohráva v dobe, v ktorej sa zvieratá nepovažujú za tovar či produkt, ale za živé bytosti. Muž sa v deji prišiel pozrieť, ako to fungovalo v čase, keď sa nevinné zvieratá zabíjali, ich krv stekala po rukách mäsiarov a zviera, ktoré pred niekoľkými hodinami žilo, sa zrazu ocitlo v tme mrazničky a neskôr na tanieri. Ľudia z organizácie PETA chcú šíriť posolstvo vegánstva a vegetariánstva, pretože situácia je naozaj vážna. Ročne je na svete zabitých kvôli mäsu viac ako 60 miliárd zvierat a ich počty stále stúpajú. Toto video je naozaj krásne a hoci trvá len necelé dve minúty, nesie v sebe hlbokú myšlienku.

Prečítajte si tiež:
Takto ste šteniatko ešte určite nevideli kýchnuť!

Ako by vyzeral svet, keby sa všetci stali vegánmi?

Zdroj: youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií