fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bývalá sudkyňa obvinená v kauze Búrka by koncom februára mala spoznať svoj trest

Miriam R. je stíhaná pre ohýbanie práva.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.2.2023 (SITA.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na 24. februára verejné zasadnutie vo veci bývalej sudkyne Miriam R. obvinenej v rámci kauzy Búrka.

Konkrétne by mal súd schvaľovať dohodu o vine a treste medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry a obvinenou z trestného činu ohýbania práva. Stíhanie exsudkyne má súvisieť s rozhodovaním v kauze Technopol v prospech podnikateľa Mariana Kočnera.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) počas akcie s názvom Búrka ešte v marci 2020 zadržala spolu 13 sudcov, jednu bývalá sudkyňu, jednu správkyňu konkurznej podstaty, jednu advokátku a dve civilné osoby.

Zadržaných obvinili z prevažne korupcie, zasahovania do nezávislosti súdu alebo z marenia spravodlivosti. Okrem Miriam R. bola medzi obvinenými napríklad aj bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská.

Viac k témam: bývalá sudkyňa, kauza Búrka, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Bývalá sudkyňa obvinená v kauze Búrka by koncom februára mala spoznať svoj trest © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií