fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bývalého riaditeľa PPA Juraja Kožucha budú definitívne stíhať väzobne

Bývalého riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Juraja Kožucha a finančníka Martina Kvietika budú definitívne stíhať väzobne.

Máte tip? napíšte nám mailom

Rozhodol o tom Najvyšší súd (NS) SR na svojom neverejnom zasadnutí, ktorý tak zamietol sťažnosti obvinených voči aprílovému rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku.  Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Doteraz bolo vo veci obvinených 19 fyzických a 5 právnických osôb

Doteraz bolo vo veci obvinených 19 fyzických a päť právnických osôb z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Väzobne je stíhaných šesť osôb. Zdokumentovaná výška úplatkov má približnú hodnotu desať miliónov eur.

Počas akcie Dobytkár zadržala NAKA v ostatných týždňoch viacero ľudí pre korupčné trestné činy a legalizáciu príjmov z trestnej činnosti z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA).

Sú obvinení z prijímania úplatku a legalizácie príjmov z trestnej činnosti

Senát Najvyššieho súdu (NS) SR v marci potvrdil väzobné stíhanie obvinených právnikov Milana K. a Ľubomíra K. a veterinára Ľubomíra K. ktorí sú obvinení z prijímania úplatku a legalizácie príjmov z trestnej činnosti z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry, informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií