fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bývalého talianskeho premiéra Berlusconiho oslobodili v prípade súvisiacom s kontroverznými „bunga bunga“ večierkami

Šesť rokov trvajúci proces bol tretím a pravdepodobne posledným v rámci škandálu, ktorý sa v roku 2010 dostal na titulné stránky médií na celom svete.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.2.2023 (SITA.sk) – Bývalého talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho v stredu zbavili obvinení v prípade ovplyvňovania svedkov v procese súvisiacom s kauzou sexuálnych „bunga bunga“ večierkov, ktoré sa konali v jeho vile pri Miláne, keď bol ešte v úrade.

Šesť rokov trvajúci proces bol tretím a pravdepodobne posledným v rámci škandálu, ktorý sa v roku 2010 dostal na titulné stránky médií na celom svete, keď Berlusconiho, ako premiéra obvinili, že si platil za sex s neplnoletým dievčaťom. Aj vtedy ho však napokon zbavili obvinení.

Podplácanie svedkov

V treťom procese čelil Berlusconi obvineniam, že platil svedkom, aby klamali v predchádzajúcich procesoch. Prokurátori pre neho žiadali šesťročné väzenie a zaplatenie odškodného 10 miliónov eur. Za nevinných súd vyhlásil aj ďalších 28 ľudí, vrátane Karimy el-Mahroug, ktorá bola v centre škandálu.

Osemdesiatšesťročný viacnásobný bývalý taliansky premiér je v súčasnosti šéfom tretej strany v talianskej pravicovej vládnej koalícii, pričom jeho podpora sa od čias jeho najväčšej popularity scvrkla na asi šesť percent.

Súčasná talianska premiérka Giorgia Meloni stredajšie rozhodnutie súdu privítala s tým, že verdikt „ukončil dlhú súdnu aféru, ktorá mala vážne dopady na taliansky politický a inštitucionálny život“.

Prečítajte si tiež:
Veliteľ Palamar ocenil začiatok evakuácie z oceliarne Azovstaľ. Je tam veľa zranených, mŕtvych aj nedostatok vody

Kontroverzné večierky premiéra

Berlusconiho obhajoba večierky z roku 2010 opisovala ako elegantné soirée, zatiaľ čo prokuratúra tvrdila, že to boli stretnutia plné sexu, na ktoré chodili zaplatené ženy a svedkovia opisovali ako sa striptérky provokatívne vyzliekali pred vtedajším talianskym lídrom.

Berlusconi aj el-Mahroug, ktorá mala vtedy 17 rokov, odmietli, že by spolu niekedy súložili, a v súčasnosti 30-ročná el-Mahroug podľa vlastných slov nikdy nepracovala ako prostitútka.

Viac k témam: Súdy, Taliansky premiér
Zdroj: SITA.sk – Bývalého talianskeho premiéra Berlusconiho oslobodili v prípade súvisiacom s kontroverznými „bunga bunga“ večierkami © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií