fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bývalý Putinov pisateľ prejavov je na zozname hľadaných osôb

Abbas Galliamov tvrdí, že žiadny orgán činný v trestnom konaní s ním nebol v kontakte, takže nevie, aké obvinenie mu v Rusku hrozí.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.3.2023 (SITA.sk) – Polícia v Rusku zaradila na zoznam hľadaných osôb niekdajšieho pisateľa prejavov súčasného ruského vodcu Vladimira Putina a politického analytika Abbasa Galliamova, ktorý v ostatných rokoch žil v zahraničí.

Zoznam zahraničných agentov

Ruské ministerstvo vnútra informovalo, že ho hľadajú v súlade s ruským trestným zákonom, ale neuviedlo, aký právny predpis porušil.

Galliamova minulý mesiac v Rusku pridali na zoznam zahraničných agentov, pretože podľa ministerstva spravodlivosti „distribuoval neobmedzenému okruhu ľudí materiály vytvorené zahraničnými agentmi, vystupoval proti špeciálnej vojenskej operácii na Ukrajine a pôsobil ako expert a respondent pre informačné platformy zahraničných štruktúr”.

Vystúpenie v televízii CNN

Galliamov, ktorý Putinovi písal prejavy v rokoch 2008 až 2012, býva často citovaný zahraničnými médiami.

Nedávno vzbudil pozornosť vystúpením v spravodajskej televízii CNN, počas ktorého naznačil, že Putin by mohol čeliť vojenskému prevratu. V piatok pre agentúru AP Galliamov povedal, že sa z médií dozvedel, že je na zozname hľadaných osôb.

Tvrdí, že žiadny orgán činný v trestnom konaní s ním nebol v kontakte, takže nevie, aké obvinenie mu v Rusku hrozí. „Predpokladám, že formálne je to trestný čin diskreditácie armády. Používa sa to voči každému, kto odmieta šíriť príručku Kremľa a pokúša sa o objektívnu a nestrannú analýzu toho, čo sa deje.”

Viac k témam: Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Bývalý Putinov pisateľ prejavov je na zozname hľadaných osôb © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Pelosiová informovala o zdravotnom stave jej manžela, ktorého pred týždňom napadli kladivom
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií