fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaká nás chladná noc a suché dni. Teploty budú stúpať

Počasie v našej oblasti bude v nasledujúcich dňoch pod vplyvom tlakovej výše, ktorá bude na naše územie prinášať stabilné počasie. Otepľovať sa bude len pomaly.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na našom území po dlhšej dobe zavládlo veľmi mrazivé počasie. Teploty v uplynulých hodinách klesali na našom území až pod -10 °C a zdá sa, že nasledujúca noc bude ešte chladnejšia.

Za chladné noci môže to, že k nám zasahuje výbežok tlakovej výše, ktorej stred sa aktuálne nachádza nad Pobaltím a po okraji tejto tlakovej výše prúdi do našej oblasti od severovýchodu studený vzduch.

Vďaka nočnému vyjasneniu a studenému vzduchu tak môžu teploty klesať poriadne nízko. Zmena však príde v nasledujúcich dňoch a postupne sa na našom území začne otepľovať.

Vývoj počasia na nasledujúce dni
Vývoj počasia na nasledujúce dni

Vplyv tlakovej výše na počasie u nás tak bude pokračovať a čaká nás stabilné, no nie každý deň úplne slnečné počasie.

Prúdenie sa totiž zmení na teplejšie juhovýchodné, no to už bude vlhšie a tak sa v tomto prúdení budú vytvárať hmly alebo nízka oblačnosť, ktorá sa môže udržať aj po celý deň. Postupne by sa mali zmierňovať aj nočné mrazy.

Teploty postupne budú rásť a už v piatok by mohli prekonať hranicu +15 °C. V nasledujúcich dňoch potom bude ešte teplejšie a teploty sa postupne opäť dostanú na príjemné jarné hodnoty od +10 do +17 °C. Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensku sa vyskytli prvé jarné búrky. Dnes sa búrky môžu vyskytnúť opäť
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo.sk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií