fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaká nás teplé počasie. Obmedzí to šírenie koronavírusu?

V nadchádzajúcich dňoch sa bude na našom území zo dňa na deň otepľovať. Teploty sa postupne dostanú až k hranici +25 °C. Teplé počasie by malo zabrániť šíreniu koronavírusu.

Máte tip? napíšte nám mailom

V nadchádzajúcich dňoch sa bude na našom území zo dňa na deň otepľovať. Teploty sa postupne dostanú až k hranici +25 °C. Teplé počasie by malo zabrániť šíreniu koronavírusu. Alebo?

Pred nami je séria slnečného a teplého počasia. Počasie bude na našom území pod vplyvom rozsiahlych tlakových výši. Jedna aktuálne postupuje cez našu oblasť smerom nad východnú Európu a druhá začne postupovať v polovici budúceho týždňa.

Slnečné počasie, ktoré aj počas víkendu zavládlo na našom území by malo zotrvať aj počas Veľkonočných sviatkov a to by mohlo pomôcť obmedziť šírenie vírusu.

Viaceré štúdie totiž poukázali na to, že pri teplejšom počasí sa vírus šíri pomalšie ako v chladnejšom počasí. Pri teplotách nad +18 °C sa vírus šíri pomalšie a vo vzduchu vydrží kratšie. Môže za to aj slnečné žiarenie. Jeho ultrafialové žiarenie totiž vírus ničí. Teplé a slnečné počasie tak môže eliminovať šíreniu vírusu.

Treba byť však opatrní. Veľkonočné sviatky sú spojené aj s vyššou mobilitou ľudí, ktorí sa chodia vzájomne navštevovať a práve v domácnostiach, kde sa obmieňajú ľudia je šírenie infekcie najpravdepodobnejšie.

Prečítajte si tiež:
Dnes vo vyššie položených úsekoch sneží, cestári posýpajú

Počasie preto aktuálnu pandémiu nevyrieši a s plnou vážnosťou musíte pristupovať aj vy. Odporúča sa, aby ste aj v domácnostiach počas návštev používali ochranné rúška.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo.sk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií