fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čakáte dieťa? Hudba v tehotenstve pomôže bábätku i vám

Máte tip? napíšte nám mailom

Tehotenstvo je jedným z najkrajších období života ženy. Každá sa chce cítiť dobre a urobiť pre svoje dieťa maximum. Hudba v tehotenstve môže byť prínosná pre oboch.

Hudba v tehotenstve je pre deti dôležitá

Keď sa na tehotenskom teste objavia dva prúžky, život ženy sa obráti hore nohami. Musí zistiť, čo smie a nesmie jesť a piť, čo by nemala robiť, akej kozmetike sa vyvarovať. Zo začiatku to môže byť hektické a stresujúce. Na tom ale nezáleží, pretože to robí s láskou pre svojho drobca. Už dlho sa hovorí o tom, že hudba v tehotenstve je pre deti skvelou voľbou. Odporúča sa začať približne vo štvrtom mesiaci. Pre dieťa je to veľká zmena. Dovtedy počuje najmä tlkot matkinho srdca, pulzovanie krvi v pupočnej šnúre či trávenie. Toto je preň niečo nové a užije si to aj jeho mama.

Radšej klasika a niečo jemnejšie

Ak sa rozhodnete vybrať hudbu pre svoje deti, skúste radšej klasiku, ako obľúbený rock alebo metal. Hudba v tehotenstve môže mať na dieťa veľký vplyv. Bábätká obľubujú  pokojné a veselé melódie, lebo im pripomínajú tep srdca ich mamičky. Príliš hlasná a rýchla hudba ho môže znepokojiť, viac kope a zvýši sa mu frekvencia srdca. Niektorí odborníci tvrdia, že najlepšie je počúvanie Mozarta a Vivaldiho, uspávaniek aj naše ľubozvučné ľudové piesne. Spievať mu môžete aj vy samy, lebo dieťa reaguje najmä na matkin hlas a pôsobí naň upokojujúco. Hudba v tehotenstve rozvíja schopnosti dieťaťa od prvých mesiacov.

Prečítajte si tiež:
Z pardubickej nemocnice šľahali plamene. Oheň vraj založili väzni
hudba v tehotenstve
pixabay.com

Deti si hudbu pamätajú

Pýtate sa, prečo by hudba v tehotenstve mala robiť zázraky? Počúvanie hudby všeobecne stimuluje intelekt a kreativitu. Mnohé mamičky tvrdia,  že pravidelné počúvanie piesní vplýva na inteligenciu detí a po narodení menej plačú. Následne reagujú na piesne a skladby, ktoré počuli v matkinom brušku. Vedci prišli s myšlienkou, že až do jedného roka si deti pamätajú hudbu, ktorú im matka púšťala. Tichú hudbu môžete bábätku púšťať aj po narodení. Stimuluje sa ich mozog a pomáha im to pri emočnom vývoji. Nebojte sa, hudba dieťatku neublíži, naopak, pomôže mu. Možno sa v ňom prebudí nový Mozart a láska k hudbe mu ostane do konca života.

bábätko
pixabay.com

Prečítajte si tiež:

Ženy po celom svete sa začínajú pred pôrodom vo veľkom líčiť. Na prvých záberoch s bábätkom chcú vyzerať dokonale

Zdroj: najmama.sk  mamaaja.sk  tehotenstvo.rodinka.sk  zena.sk  cas.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií