Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaputová: K demokracii nepatrí zastrašovanie médií a snaha o ich politické ovládnutie

Uviedla to prezidentka SR Zuzana Čaputová pri príležitosti Svetového dňa slobody tlače.

3.5.2024 (SITA.sk) – Úradujúca prezidentka Zuzana Čaputová pri príležitosti Svetového dňa slobody tlače akcentovala neoddeliteľnosť demokracie a slobodných médií.

V tomto kontexte poukázala i na to, že Slovensko pokleslo v globálnom rebríčku slobody tlače, podotkla ale, že SR stále patrí k slobodnejšej časti sveta, čo považuje za dobrú správu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Nemôžeme akceptovať útoky na novinárov a zvlášť od tých, ktorí majú v rukách moc. K demokracii nepatrí ani zastrašovanie médií a snaha o ich politické ovládnutie. Vnímajme slobodu tlače predovšetkým ako právo každého z nás mať pravdivé a overené informácie,“ vyjadrila sa hlava štátu. Zdôraznila tiež, že toto právo potrebuje aktívnu ochranu.

Viac k témam: Demokracia, Médiá, Prezidentka SR, Sloboda tlače, Svetový deň slobody tlače
Zdroj: SITA.sk – Čaputová: K demokracii nepatrí zastrašovanie médií a snaha o ich politické ovládnutie © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií