fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaputová ocenila najlepších značkárov turistických trás. Ide o zviditeľnenie nenápadnej práce, uviedol predseda Šiller (foto)

V tomto roku si pripomenieme 150-ročnicu existencie turistickej organizácie na území dnešnej Slovenskej republiky a budúci rok bude 150 rokov od vyznačenia prvého turistického chodníka.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.4.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová v štvrtok prijala reprezentáciu turistických značkárov z Klubu slovenských turistov, z ktorých zároveň ocenila najlepších značkárov turistických trás.

Na stretnutí sa zúčastnilo pätnásť dlhoročných značkárov z celého Slovenska, ktorí zároveň ako dobrovoľníci pracovali na pozícii predsedov komisií značenia v prislúchajúcom regióne alebo vykonávali činnosť v Sekcii značenia KST.

Vysoký prejav morálneho kreditu

O stretnutí informuje František Šiller, predseda Klubu slovenských turistov (KST), ktorý to považuje za vysoký prejav morálneho kreditu a rastúceho spoločenského uznania verejnoprospešnej dobrovoľníckej práce značkárov turistických chodníkov.

Veríme, že to nie je náhoda, ale výsledok našej systematickej snahy o zviditeľnenie tejto nenápadnej, no užitočnej práce,“ uviedol Šiller, ktorý pripomenul, že vlani sa im podarilo dostať značkovanie turistických trás do reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska.

Turistické vyznačenie chodníkov

V tomto roku si pripomenú 150-ročnicu existencie turistickej organizácie na území dnešnej Slovenskej republiky a budúci rok bude 150 rokov od vyznačenia prvého turistického chodníka.

„Slovensko je nádherne rozmanitá krajina a vďaka 150-ročnej práci značkárskej komunity ju dnes pretkáva sieť takmer 15 000 km vyznačených turistických chodníkov. Je to dielo presahujúce jeden ľudský život. Byť značkárom znamená byť súčasťou generačnej štafety odovzdávanej z pokolenia na pokolenie,“ dodal záverom Šiller.

Prečítajte si tiež:
Leteckí záchranári zasahovali pri nehode motorky v lokalite Zakvášov, prevážali zranenú spolujazdkyňu

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Dobrovoľníci, Prezidentka SR, Turisti
Zdroj: SITA.sk – Čaputová ocenila najlepších značkárov turistických trás. Ide o zviditeľnenie nenápadnej práce, uviedol predseda Šiller (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií