Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaputová privítala estónskeho prezidenta, ktorý pricestoval na oficiálnu návštevu

Počas spoločných rokovaní v košickej Starej radnici budú prezidenti diskutovať najmä o aktuálnej bezpečnostnej situácii v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

28.3.2023 (SITA.sk) – Estónskeho prezidenta Alara Karisa v utorok privítala prezidentka SR Prezidentka Zuzana Čaputová v Košiciach, kde prechodne od pondelka 27. marca úraduje. Alar Karis pricestoval na dvojdňovú oficiálnu návštevu Slovenska.

Počas spoločných rokovaní v košickej Starej radnici budú prezidenti diskutovať najmä o aktuálnej bezpečnostnej situácii v súvislosti s vojnou na Ukrajine, energetickej kríze, ale aj o dezinformáciách, hybridných hrozbách a digitalizácii.

Hlavy štátov Estónska a Slovenska potom navštívia aj estónsku spoločnosť Civitta, ktorá je súčasťou Creative Industry Košice. V stredu sa spoločne vyberú pozrieť si Spišský hrad.

Viac k témam: Estónska prezidentka, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Čaputová privítala estónskeho prezidenta, ktorý pricestoval na oficiálnu návštevu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií