Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaputová s Pellegrinim si udržiavajú u Slovákov vysokú popularitu, zahviezdil však Korčok

Každý z politikov zaradených do prieskumu má pritom vyššiu nedôveru ako dôveru.

12.5.2024 (SITA.sk) – Najdôveryhodnejším slovenským politikom je momentálne novozvolený prezident Peter Pellegrini. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý zverejnila televízia Markíza v diskusnej relácii Na telo.

Pellegrinimu konkrétne dôveruje 47 percent opýtaných a nedôveruje mu 52 percent respondentov. Každý z politikov zaradených do prieskumu má pritom vyššiu nedôveru ako dôveru.

Na druhom mieste v rebríčku dôveryhodnosti sa nachádza prezidentka Zuzana Čaputová. Tej dôveruje 45 percent respondentov a nedôveruje 54 percent. Ako tretí sa umiestnil neúspešný prezidentský kandidát Ivan Korčok. Tomu dôveruje 37 percent respondentov a nedôveruje 62 percent.

V rebríčku nasledujú premiér Robert Fico (dôvera 35 percent/ nedôvera 64 percent), predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka (30/66), predseda SaS Branislav Gröhling (29/64), šéf KDH Milan Majerský (28/63), predseda Republiky Milan Uhrík (26/63), predseda SNS Andrej Danko (23/75), šéf mimoparlamentných Demokratov Jaroslav Naď (22/71) a predseda Maďarskej aliancie Krisztián Forró (22/60). Rebríček uzatvára šéf hnutia Slovensko Igor Matovič s dôverou na úrovni 13 percent a nedôverou 86 percent.

Agentúra Focus prieskum robila v dňoch 17. až 24. apríla na vzorke 1017 respondentov.

Viac k témam: dôvery, Politici, Prieskum, Prieskum dôveryhodnosti politikov, slovenskí politici
Zdroj: SITA.sk – Čaputová s Pellegrinim si udržiavajú u Slovákov vysokú popularitu, zahviezdil však Korčok © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií